Pereema avaldab oma salanipid, kuidas toidupoes käies oluliselt rohkem säästa

 (69)
Pereema avaldab oma salanipid, kuidas toidupoes käies oluliselt rohkem säästa
Foto: Scanpix

Erinevalt teistest rutiinsetest kulutustest nagu ühe kuu kõnepakett, kodune internet või korteriüür, pole ühegi toidupoetšeki suurus lepinguliselt kirjas ja määratletud. See teeb toidupoes käimisest igapäevaelu osa, mille kulusid saame me täielikult kontrollida.

Danielle Wagasky, pereema ja teadlik tarbija, jagab oma raamatus "Living a Beautiful Life on Less" väga lihtsaid näpunäiteid, kuidas stabiilselt oma toidupoe kulutuste pealt säästa ning neid kontrollida.

Poodle harvem
Mida vähem aega toidupoes veeta, seda vähem kulutatakse seal olles ka raha. Selle asemel, et käia toidupoes tihti ning ainult paari asja järel, tuleks oma käigud planeerida nii, et ostud oleks läbimõeldud, näiteks nimekirjapõhised. Nii ei tee sa iga kord poes käies impulsiivseid oste. Vaata, mitmel korral sa tavaliselt nädala jooksul toidupoodi külastad ja proovi seda arvu tasapisi vähendada, alguses näiteks poole võrra.

Võta poodi kaasa kalkulaator
Enne poodiminekut tuleks seada eelarveline piir, mis summas kulutada on võimalik. Kui poodlemise käigus kõik summad juba kokku lüüa, on tegelikud väljaminekud silma ees, mitte ei selgu kassas makstes.

Maksa sularahas
Hoides rahakotis ainult vajalikus koguses sularaha, on sul võimatu kulutada planeeritust rohkem, eriti kui pangakaart ja muud alternatiivsed maksevahendid koju jätta. Samuti- makstes paberrahas, tajuvad inimesed raha väärtust tugevamini, sest tegu pole abstraktse kontojäägiga pangakaardil, vaid käega katsutava rahatähega.

Seotud lood:

Hoia silma peal kampaaniatel ja reklaamil
Kuigi poereklaam on tülikas ja ajab enamikes postkastidest üle ääre, on nende eesmärk siiski tarbijat heast pakkumisest teavitada.Wagansky soovitab mitte jätta kasutamata võimalust saada vajalikud tooted mõistlikuma hinnaga. Hea säilivuse korral on kampaaniatooteid mõttekas ka ette ära osta.

Liigu poes kindla marsruudi järgi
Mitmete toidupoodide väljapanek on sarnase ülesehitusega. Puu- ning juurviljad, piimatooted ning liha on paigutatud kaupluse välimisele ringile, samas kui näksid, maiustused, kuivained jms asuvad poe sisemises osas. Danielle Wagasky soovitab poes liikuda n-ö kaupluse perimeetril ja peale rahalise kokkuhoiu, kindlustab see ka selle, et toidukorv saab tervislikum.

Osta vähem liha
Kuna liha on toidupoes üks kallimaid müügiartikleid, saab toidupoearvet lihtsasti kontrollida vähem liha süües. Juba ühel või kahel korral nädalas liha toidukorvist välja jättes, on raha kokkuhoidu näha.

Uuri poeriiuleid tähelepanelikumalt
Paljudel toidupoodides paigutatakse kaup teadlikult nii, et teatud tootemark on kliendi vaateväljas ehk silma kõrgusel. See pole aga kindlasti soodsaim võimalik margitoode- uuri alati ka teisi valikuid kõige kõrgemalt ning madalamalt riiulilt.

Osta teatud kaupa hooajaliselt
Näiteks suvel, kui grillihooaeg on täies hoos ja hinnad selles osakonnas soodsad, on mõistlik osta ketšupit, majoneesi ja sinepit varuga ette.

Söö puu- ja juurvilju nende riknemise järjekorras
Puu- ja juurviljad seisavad kodus kauem, kui süüa esimesena ära kõige kiiremini halvaks minevad ja lõppu jätta kauem seisvad. Alustada tuleks banaanidest, marjadest, avokaadost, lehtsalatist ja viinamarjadest. Veidi kauem säilivad tomatid, mango, virsikud, pirnid, melon ja suvikõrvits. Kõige pikemalt võivad kodus seista porgandid, kartulid, õunad, greip ja apelsin.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias