Piercingu salong hoiatab: üks kehaosa, mida ei tohiks kunagi augustada

 (36)
Foto on illustreeriv
Foto on illustreerivVida Press

Enda keha ja näo needistamine käib teatud subkultuuride ja trendide juurde aegade algusest peale ning tänapäeval ei ole selles enam midagi ebatavalist. Ent sellega seoses, et inimesed otsivad järjest uusi ja uusi viise end needistada, on populaarseks muutunud ka mõned trendid, mis tervise ohtu seavad.

Ehkki needid on igal juhul ohtlikud, on mõned needid ja teatud piirkondade augustamine teistest kõrgema riskiga, kirjutab News.com.au.

Üks kliinik New Yorgis on loobunud ühest needistamise ehk piercingu tüübist, mis on nende sõnul muutunud ohtlikuks trendiks.

"Mao silmadeks" kutsutav piercingu stiil, kus augustatakse keel selliselt, et kummalgi pool keele ääres on hõbedane neet, on muutunud viimasel ajal hirmutavalt populaarseks, arvestades, kui ohtlik see on.

Mao silmi meenutav needistus on erakordselt ohtlik, kuna see seob kaks lihast oma läbistusega kokku, mistõttu muutuvad need lihased kasutuskõlbmatuks. Selle tulemusel võib tekkida igemepõletik ja hammaste lagunemine. Ka võib keha hakata piercingu vastu võitlema, mille tulemusel tekib keelele kole arm.

Austraalia terviseameti sõnul on keeleneedid küll üks populaarsemaid piercinguid, ent samas on tegemist ka ühe ohtlikuma piirkonnaga, mida augustada, kuna see mõjutab nii paljut.

Lisaks varem nimetatud kõrvalmõjudele võib keele augustamine endaga kaasa tuua veel erinevaid põletikke, kõnehäireid, süljeerituse suurenemist, katkiseid hambaid ning eriti raskete juhtumite puhul isegi veremürgitust, toksilise šoki sündroomi, hingamisteede takistusi ning suurenenud riski HIV-sse ja hepatiiti haigestumise suhtes.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias