Põhjamaade suurim meretranspordiettevõte hakkab opereerima Paldiski-Hanko laevaliini

 (2)
DFDS laev
DFDS laevFoto: DFDS Seaways

Põhjamaade suurim meretranspordi- ja logistikaettevõte DFDS hakkab alates 1. oktoobrist opereerima Paldiski ja Hanko vahelise kauba- ja reisijateveo laevaliini.

Konkurentsiamet kiitis heaks septembri alguses sõlmitud tehingu DFDSi ja OÜ Navirail vahel ning andis loa Paldiski ja Lõuna-Soomes asuva Hanko vahelise kauba- ja reisijateveo laevaliini opereerimiseks DFDSi Eesti üksuse poolt. DFDS hakkab Paldiski-Hanko liini teenindama kaheksa väljumisega nädalas mõlemal suunal.

DFDS jätkab liini opereerimist Eesti meeskonnaga ja Eesti lipu all. Laevaliini jääb teenindama parvlaev Sailor.

Paldiski-Hanko ülesõit kestab kuni 3,5 tundi ning liini teenindaval parvlaeval Sailor on 119 kajutikohta. Parvlaev teeb sõltuvalt nädalapäevast üks kuni kaks väljumist päevas, va laupäev, mil laevaliiklust ei toimu.

DFDSi Eesti üksus jätkab ka olemasoleva Paldiski-Kapellskäri liini teenindamist. Kapellskäri ja Paldiski kauba- ja reisijateveo laevaliinist on tänaseks saanud tähtis magistraaltee Põhja-Baltikumist Rootsi ning teise laevaliini lisamine Paldiskisse annab võimaluse ühendada kaubaveoteenuseid DFDSi teiste liinidega.

Paldiski ja Hanko vaheline kauba- ja reisijateveo laevaliin hakkab kuuluma Baltikumi äriüksusesse ning seda hakkab juhtima DFDS-i Eesti üksuse liinidirektor Peeter Ojasaar.

DFDS on Põhjamaade suurim meretranspordi- ja logistikaettevõte, mis opereerib 55 laevaga 25 liinil nii Lääne- kui ka Põhjamerel. DFDS Eesti tütarfirma kuulub DFDS kontserni ning teenindab Paldiski-Kapellskäri liini kuue väljumisega nädalas mõlemal suunal. Paldiski-Kapellskäri liini teenindab parvlaev Liverpool Seaways. Ülesõit kestab kümme tundi. Liverpool Seaways parvlaeval on 276 kajutikohta ja 36 istesalongi kohta.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias