Politsei esitas korterist poeskäigu ajal välja tõstetud naise juhtumi kohta oma versiooni: "külla tulnud tuttavad" on hoopis naise üürnikud

 (291)
Lasnamägi
LasnamägiFoto: Madis Veltman

Eesti Õigusbüroo väitel tõstsid tuttavad naise oma kodust välja, politsei sõnul on aga tegu naise üürnikega, kellega tal erimeelsusi tekkis.

Möödunud nädalal levis meedias Eesti Õigusbüroo teade, kus kirjeldati juhtumit ühe naisega, kes oli tuttavate poolt oma korterist välja tõstetud.

"Korteri omanikule tulid külla tema kunagised tuttavad mees ja naine, kes omaniku külalislahkust kuritarvitades keeldusid korterist lahkumast ning 1. mail hõivas paarike omavoliliselt kogu korteri, vahetades omaniku poeskäigu ajal ära ukse koos ukseukuga," kirjeldas õigusbüroo teates.

Eesti Õigusbüroo juristi Merike Roosilehte pani imestama asjaolu, et politsei taolises olukorras inimesi ei aita. “Kujutage nüüd ette, et teil on külalised ja lähete kodu lähedal asuvasse toidupoodi. Tagasi tulles aga ei lase tuttavad teid enam koju, mõne aja pärast on vahetatud ka ukselukk ning ongi kõik - jäätegi tänavale. Täpselt nii meie kliendiga juhtus ning on tõesti kummaline, et politsei taolises olukorras inimesi abistada ei suuda ning tuleb oodata kohtuotsust, mis teadupärast võtab aega,” sõnas Roosileht.

Roosileht lisas, et kõige tipuks on korteris resideeruvad inimesed ühe toa ka välja juba üürinud, ehk siis teenivad võõras korteris tõenäoliselt renditulu. “Oleme politsei abi korduvalt palunud, kuid politsei seisukoht oli pehmelt öeldes jahmatav - nende arvates peaks korteris ruumi jaguma ka omanikule," sõnas ta.

Seotud lood:

Politsei: arusaamatu, miks õigusbüroo valeväiteid esitab

Politsei Ida-Harju jaoskonna juht Valter Pärn ütles, et õigusbüroo väide, et politsei ei ole midagi teinud, ei vasta tõele. "Politsei on korteri omanikuga korduvalt suhelnud ja politseil olevad andmed erinevad väga oluliselt õigusbüroo arusaamast, mis korteri ja selle omanikuga on toimunud," rääkis ta.

Pärn nentis, et politsei ei saa anda inimese eraelu detailseid isiklikke andmeid. "Praeguseks on aga teada, et Lasnamäel korterit omav naine on sõlminud suulise üürilepingu kahe inimesega. Omaniku ja üürnike vahel on tekkinud erimeelsusi, kuid sellistel juhtudel ei saa politsei kasutada sundi, vaid vaidluse lahendamiseks tuleb pöörduda tsiviilkohtusse. Õigusbüroo väited üürnike allüürnikust ei vasta samuti tõele, sest tegemist on omanikule lähedase inimesega."

"Jääb arusaamatuks, miks esitab õigusbüroo nii politsei tegevuse kui ka oma kliendi tegeliku olukorra kohta valeväiteid."

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias