Politsei hoiatab: kui sulle saadeti see kiri, pead oma vana parooli kiiremas korras välja vahetama

 (17)
Häkker
HäkkerFoto: Argo Ingver

Sageli kuuleb järjekordsetest petukirjadest või inimeste kasutajakontode paroolide lekkimisest, mida kurikaelad ära kasutavad, mistõttu on oluline paroole pidevalt uuendada, soovitab Põhja prefektuur sotsiaalmeedias.

Hiljuti teatas Riigi Infosüsteemide Amet petukirjadest, mille abil proovitakse inimestelt raha välja pressida. Ähvardamiseks ja tõsiseltvõetavuse suurendamiseks kasutatakse inimeste vanu lekkinud paroole.

Politseile on sellega seoses laekunud kümme avaldust. Õnneks ei ole päriselt kurjategijad inimeste andmetele ligi pääsenud. Selliseid kirju tuleks kindlasti eirata ja mitte petistele raha kanda.

Kaitse oma kontot

Need paroolid on aga enamasti lekkinud mitu aastat tagasi. Sestap ongi vajalik pidev paroolide vahetamine. Kui te veel kasutate seda parooli, siis see tuleb kiiremas korras välja vahetada kõikidel saitidel. Samu salasõnu ei tohi kasutada eri kontodel.

Jooksvalt tuleks teadmetele teha tarkvarauuendusi ja kasutada mitmetasandilist sisselogimist. Külastades veebilehte Have I Been Pwned saab selgeks, millised e-posti aadressiga seotud paroolid võivad olla lekkinud.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias