Politsei hoiatab: liikvel on lihamüüjast kelm, kes jahib eakate vara

 (33)
Politsei hoiatab: liikvel on lihamüüjast kelm, kes jahib eakate vara
Täpselt nii palju liha sai eakas naisterahvast 35 euro eest.Foto: Facebook

Eile jagas Facebookis tänaseks tuhandete kasutajate poolt jagatud postitust meesterahvas, kelle vanaema külastas kaupmees, kes lisaks müügitööle vanaproua sularaha pihta pani.

„Täna (eile - toim.) õhtupoolikul külastas mu pea 90-aastast vanaema (Pärnumaal, Reius) üks meesterahvas, kes hakkas üsna agresiivselt müüma erinevaid lihatooteid. Eitusest talle ei piisanud ja et kauplejast lahti saada otsustas lõpuks vanaema, et võtab natuke. Hinnaks öeldi 35 eurot (ca 1 kilogramm liha)," kirjutas mees.

Pärast tehingut kaupa kokku pakkides palunud kaupmees pudeliga vett, ise läinud ta aga ülejäänud kaupa autosse tagasi viima. „Järsku avastas vanaema, et rahakott on taskust kadunud koos suure hulga sularahaga. Välja kiirustades oli mees juba kadunud. Mõni aeg hiljem leidsid juhuslikult head inimesed rahakoti keset sõiduteed (Pärnumaalt, Surjust). Õnneks olid kõik dokumendid alles, raha aga mitte," kirjutas mees.

Kirjutaja kahtlustab, et kuna müügimehel oli liha veel rohkemgi, siis üsna tõenäoliselt käis ta ka seda teistele pakkumas. Nii palubki ta teada anda politseile, kui keegi on kuulnud või näinud kirjeldatud müüjast.

„Autot kahjuks ei õnnestunud näha, kuid mees oli keskmise pikkusega 40-50-aastane ja õllekõhuga," kirjeldas postituse autor.

Ka Audru ja Vändra vallas olla käinud keegi mees uste taga liha pakkumas, väidetavalt olla kaupmehel puudu üks esihammas.

Seotud lood:

Politsei- ja piirivalveameti lääne prefektuuri pressiesindaja Kaja Grak kinnitas, et eile õhtul sai politsei teate Pärnumaal, Tahkuranna vallas eakale naisele lihatooteid müügiks pakkkunud mehest.

Politsei alustas juhtumi asjaolude väljaselgitamiseks kriminaalmenetlust.

Pärnu politseijaoskonna menetlusteenistuse juhtivuurija Kaire Konts kinnitab, et politsei tegeleb aktiivselt teo võimaliku toimepanija väljaselgitamisega.

„Tore on, kui inimesed üksteist sotsiaalmeedia vahendusel sellistest tegudest informeerivad ja hoiatavad. Politsei palub sellisest tegevusest eelkõige teada anda hädaabinumbril 112, sest see loob eeldused halbade kavatsustega inimese kiireks tabamiseks," lisab Konts.

Samas palub ta politseiga ühendust võtta ka neil, kes umbes 40-50-aastase keskmist kasvu mehega, kes lihatooteid müüa pakkunud on, viimasel ajal kokku puutunud on. Infot oodatakse telefoni 444 6673 või 5343 5613.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias