Politsei tabas enne Läti piiri Tallinn-Riia liinibussi roolist purjus juhi, üks reisijatest asus ise rooli

 (176)
Reisija: Ecolines käitus meiega väga halvasti
Ecolines'i bussijuhid Tartus
Ecolines'i buss.Foto: Piia Puuraid

Politsei tabas laupäeval ligi 20 km enne Läti piiri purjus bussijuhi. Kuna reisijate seas leidus bussi juhtimise õigust omav naine, siis sõitis viimane sõidukiga Läti piirini. Bussifirma Ecolines aga olevat reisijatega suhelnud kaootiliselt ning venitanud lahenduse leidmisega.

Suurpanga suhtekorraldusüksuses töötav Migle kirjeldas Delfile antud kommentaaris ning oma Facebooki lehel, et politsei peatas Ecolines`i bussi kinni umbes 20 kilomeetrit enne Ikla piiripunkti. Selgus, et bussijuht oli purjus.

"Bussijuht ütles, et jõi viina. Samas Pärnus maha astunud juht tundus samuti purjus olevat, aga see juhtus enne, kui politsei bussi kinni pidas," väitis naine.

Kuna sõidukis oli aga olemas eestlanna Triin, kes omas bussi juhtimiseks vajaliku kategooria juhiluba, siis sõitis tema bussiga Ikla piirini.

"Meid saatis politsei, purjus Ecolines`i bussijuht ja hulk taskulampe," kirjeldas Migle.

Seotud lood:

Pärast kolme tundi ootamist, tuli neile järele uus buss, mis viis reisijad Riiga. Samas pidid osad reisijad veel edasi liikuma Varssavisse, Vilniusesse jne.

"Ecolines reageeris aga väga halvasti, nad ei helistanud tagasi, nagu lubasid ja lõpuks ei võtnud telefoni enam vastu. Nad saatsid vaid osadele reisijatele 1,5 tundi hiljem SMSi, et tuleb uus juht. Lõpuks saime aga ka uue bussi," rääkis naine ja lisas, et kuigi nad on uue bussiga teel juba Riia poole, siis ka selle bussi juht räägib näiteks käedvabad süsteemita mobiiltelefoniga.

Migle lisas, et äärmiselt abivalmis oli olnud hoopis Eesti politsei ning ühe korravalvuri sõnul olevat purjus bussijuhil esimest korda selliselt seadust rikkuda, mistõttu ta pääseb ilmselt trahviga.

Bussis oli kokku olnud umbes 20 inimest.

Sõidumaneer äratas kahtlust

Politsei pressiesindaja Maria Gonjak kinnitas Delfile, et laupäeval kell 15.01 teatas üks liikleja politseile, et Tartu-Pärnu-Ikla teel liigub liinibuss, mille juhi sõidumaneer äratab kahtlust – juht pidurdas järsult ja tekitas teel olles mitmeid ohtlikke olukordi.

Politsei pidas bussi kinni nimetatud maantee 171. kilomeetril ning tuvastati, et bussi juhtinud 50-aastane mees oli tarvitanud alkoholi. Politsei kõrvaldas mehe juhtimiselt ning kuni Iklani jätkas buss sõitu nii, et bussi juhtis D-kategooria juhilube omanud ja bussis reisijana viibinud naine.

Iklas võttis reisijad peale umbes tunni pärast saabunud teine buss, mis jätkas teekonda Riia suunas.

Pärnu politseijaoskonna välijuht Ailvar Vill tänab tähelepanelikku reisijat, kes märkas ohtlikku olukorda liikluses, andis sellest politseile teada ning tegi selliselt omapoolse sammu meie teede turvalisemaks muutmisel.

„Rooli taha istudes teavad bussijuhid, et vastutavad lisaks iseendale ka kõigi reisijate turvalise teekonna eest, seega peab iga juht eelkõige ise veenduma oma valmisolekus sõidukit juhtida ning kui on vähimgi kahtlus, et tervislik seisund ei ole selleks sobiv, tuleb sõit edasi lükata ja endale asendaja leida. Ka tööandja peaks siinkohal tegema kõik endast oleneva, et bussirooli taha ei istuks alkoholi tarvitanud juht,“ ütles Vill.

Ecolines`ilt artikli ilmumise ajaks kommentaari saada ei õnnestunud.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias