Politsei toonitab: eriolukord sõiduki tehnoülevaatuse kohustusest ei vabasta

 (65)
Puuduva ülevaatuse eest võib ähvardada kopsakas trahv!
Tehnoülevaatus Pärnu mnt 552
Tehnoülevaatus Pärnu mnt 552Foto: Andres Putting

Eriolukord ei vabasta sõidukijuhte tehnoülevaatusest liiklusohutuse riskide tõttu, ülevaatusel saab jälgida, et töötajad ja kliendid ülemäära kokku ei puutu.

Kasulik uuris politseilt, kuidas on suhtutakse olukorda, kui sõiduki ülevaatus on möödas, kuid juht põhjendab tekkinud puudujääki sellega, et ei soovi ülevaatuspunkti personaliga kokku puutudes nakkusohuga riskida.

Vastab Politsei- ja Piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo

„Liiklusohutuse vaates on oluline ka eriolukorras tagada, et meie teedel ei liikleks sõidukeid, mis võiksid ohustada liiklejaid. Seetõttu sõidukite tehnoülevaatusest vabastamise erandit hetkel ei tehta,“ rõhutas Loigo.

„Juhul, kui ülevaatus aegub karantiini või haiguse ajal, siis on lubatud pärast karantiini lõppemist või tervenemisel sõita ülevaatusteta sõidukiga lühemat teed pidi ülevaatuspunktini,“ tõi ta välja ainsa erandi.

Sõiduk tuleb Loigo sõnul tehniliselt korras hoida ohutu liiklemise huvides, mitte seepärast, et tehnoülevaatust mitteläbinud sõiduki juhtimise eest võidakse karistada rahatrahviga või sõiduk erakorralisele ülevaatusele suunata. „Tehnonõuetele vastavuse kontrolli mitteläbinud mootorsõiduki juhtimise eest võib määrata kuni 200-eurose rahatrahvi,“ rõhutas ta.

Seotud lood:

„Kui rikkeid õigeaegselt ei kõrvaldata, suureneb risk tehniliselt mittekorras autoga liigeldes sattuda liiklusavariisse, kus võivad peale enda viga saada ka kõrvalised liiklejad,“ hoiatas Loigo.

„Ülevaatuspunktides on võimalik rakendada erinevaid ohutusmeetmeid kaitsmaks oma töötajaid ja kliente,“ arvas Loigo. Ülevaatuspunktis ei puutu tema sõnul kliendid ja töötajad olulisel määral kokku ja seal on võimalik tagada ohutusmeetmeid.

Vaata videost, kuidas toimib praegusel ajal kontaktivaba rehvivahetus!

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias