Positivuseks valmis: loe, millised dokumendid peaksid Lätti sõites kindlasti kaasas olema

 (21)
Eesti-Läti piir
Eesti-Läti piirFoto: Anni Õnneleid

Autoga piiriületamisel peab olema sõiduk tehniliselt korras ning kaasas juhiluba, auto tehniline pass ja kindlustusdokumendid, meenutab PZU Kindlustus autojuhtidele enne uuel nädalal toimuvat Läti muusikafestivali Positivus.

„Kui Eestis liigeldes piisab autojuhil ID-kaardist, siis välismaale, sealhulgas ka Lätti sõites peab olema kaasas juhiluba ja auto tehniline pass. Väljapoole Eestit reisides soovitame lisaks liikluskindlustuse tavapoliisile kaasa võtta rohelise kaardi ehk rahvusvahelise liikluskindlustuse poliisi, mis aitab välisriikides asjaajamist vajadusel oluliselt lihtsustada,“ kommenteeris kindlustusfirma kahjukäsitluse osakonna juhataja Urmas Saar.

Saar soovitab enne Lätti muusikafestivalile Positivus suundumist kontrollida üle, et autojuht on sisse kantud sõiduki tehnilisse passi ning autol on ka roheline kaart.

„Kui sõidukijuhti auto tehnilises passis kirjas ei ole, peaks juhile vormistama soovitavalt notariaalselt kinnitatud ingliskeelse volikirja sõiduki kasutamiseks. Rohelist kaarti saab liikluskindlustuspoliisiga sõidukile kindlustusfirmast tasuta tellida,“ lisas Saar.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias