Proviisor paljastab: mis kaebustele otsivad Eesti mehed kõige tihedamini apteegist lahendust?

 (4)
Valveapteek, Südameapteek, Tõnismägi 5
Südameapteek. Pilt on illustreeriv.Foto: Ilmar Saabas

November ehk kuu, mis traditsiooniliselt meeste tervisele pühendatud, on lõppenud. Panime kirja peamised põhjused, miks mehed tavaliselt apteeki tulevad ja millistele kaebustele leevendust otsivad.

Mehed on teadupärast sellised, kes tervisemurega arsti poole pöörduvad alles viimases hädas. Ometi kimbutavad hädad neidki. „Sügistalvised nn külmetushaigused võivad tabada igaüht. Seetõttu on parem neid ennetada ja enda immuunsüsteemi toetada näiteks D-vitamiini võtmisega,“ annab Tõnismäe Südameapteegi proviisor Külli Teder soovituse, kuidas kaamosajale tervena vastu astuda.

1. Külmetushaiguste leevendajad

Kui aga tervis alt vedama peaks, on kõige levinumaks apteeki pöördumise põhjuseks meestel aastaaja vahetumisega seotud peamised kaebused: nohu, köha ja valulik kurk. „Enamasti kaasnevad selliste nähtudega ka palavik ja peavalu ning seetõttu on mehed kiired apteeki abi otsima tulema,“ räägib Teder. „Erinevad ninaspreid, mis kinnist nina avavad ja taas vabamalt hingata lasevad, aga ka merevesi, millega nina loputada ning sekreeti vedeldada, kurgupastillid ja palavikualandajad on meeste hulgas populaarsed abivahendid külmetus-haigustega toime tulemiseks,“ loetleb proviisor erinevaid ravimeid, mida mehed apteegist otsima tulevad.

2. Suitsetamisest vabaks

Üha enam satub apteeki neid mehi, kes otsivad võimalusi suitsetamisest loobuda. „Mitmesugused suitsetamise maha jätmist toetavad abivahendid on leidnud koha meeste ravimiriiulis. Üha enam pöördutakse apteeki soovituste saamiseks, kuidas suitsusõltuvusest vabaneda,“ räägib proviisor. „Nikotiini sisaldavad plaastrid, närimiskummid ja suuõõnespreid on meeste hulgas väga populaarsed tooted,“ sõnab Teder.

Seotud lood:

3. Magneesium

Võrreldes mõne aasta taguse ajaga, on meeste hulgas märgatavalt populaarsust kasvatanud magneesium. „Kindlasti on üheks põhjuseks see, et sellest mineraalainest räägitakse avalikkuses üha enam ja kirjeldatakse selle positiivset mõju tervisele. Teisalt aga peavad mehed lugu turvalisest tervisespordist ning magneesium on füüsiliselt aktiivsetele inimestele heaks kaaslaseks, sest ta toetab lihaseid ja taastumist, aga on samas kasulik ka südamele ja närvisüsteemile,“ võtab proviisor kokku magneesiumi olulisuse meestele.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias