PUUST JA PUNASEKS | Mida teha, et sääsed ei pääseks hammustama ja kuidas sääsepunne ravida?

 (5)
Sääsed
Sääsk toitumas.Foto: Raivo Tasso

Kui sääsed häirivad, siis kanna pikki riideid ja kasuta sääsetõrjet. Sääsepunni peale määri aga salvi või pane peale külm kompress, kirjutab Consumer Reports.

Suveõhtutel on pea paratamatuteks kaaslasteks sääsed, kes kõrva ääres pinisevad ja parvena verd jahivad. Sääsehammustuste vältimiseks on tark panna selga pikad riided ja kanda kinniseid jalanõusid.

Mõistlik on kasutada ka sääsetõrjevahendit, mille koostises peaks olema üks koostisosa järgnevatest: DEET, Picaridin (teiste nimedega KBR 3023, Bayrepel ja ikaridiin), IR3535 või sidruneukalüpti õli (OLE). Samuti tasub teada, et kõige aktiivsemad on sääsed päikesetõusu ja -languse ajal.

Kui saad sääse käest hammustada, siis tasub apteegist muretseda hüdrokortisooni salvi, mis vähendab nahaärritust ja sügelust. Samuti aitab, kui sääsepunnide peale panna külm kompress.

Mõnedel inimestel lööb sääsehammustuste järel välja allergiline reaktsioon, mille korral soovitatakse kasutada histamiini sisaldavaid allergiaravimeid (Claritine, Zyrtec, Semprex). Raskematel allergikutel võivad tekkida ka hingamisraskused. Siis tuleb endaga kaasas kanda adrenaliinisüsti, mida saab retseptiravimina.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias