PZU Kindlustus on maksnud reisijatele ligi 100 000 eurot viirusekahjude hüvitisi

 (2)
Fotolavastus
Foto on illustratiivne.Foto: Rauno Volmar

PZU Kindlustus (PZU) on maksnud seni ligi 100 000 eurot reisikindlustuse hüvitisi seoses koroonaviiruse COVID-19 levikuga. Reisikindlustuse kahjude arv on viimastel nädalatel kolmekordistunud ning ettevõtte teatel suureneb kahjusumma oluliselt. PZU klientidest on hetkel välisriikides veel ligi 20 inimest, kelle kojusaamisega ettevõte aktiivselt tegeleb.

Reisikindlustuse kahjude arv tegi suure hüppe 13. märtsil, mil kehtestati eriolukord. Seni makstud ligi 100 000 eurole tuleb kindlasti lisa, sest väga suur osa kahjusid on menetlemisel ning avaldusi lisandub iga päev,“ ütles PZU kahjukäsitluse juht Urmas Saar. Kahjuteateid vaadatakse läbi juhtumipõhiselt ja kindlustushüvitise saamine sõltub sõlmitud kindlustuslepingust ja valitud kindlustuskaitsetest, teatas ettevõte.

PZU klientidest pole Eestisse saanud tagasi pöörduda ligi 20 inimest ning nende juhtumitega tegeleb ettevõte esmajärjekorras, et inimesed ei jääks pikaks ajaks välisriiki lõksu.

„On näha, et välismaa majutusasutused tõstavad hindu tavapärasest oluliselt kõrgemaks nende jaoks, kes pole saanud veel kodumaale naasta,“ lisas Saar.

Seotud lood:

PZU peamised hüvitised tulevad reisi ärajäämisest ning pagasi-, ravi- ja vastutuskindlustuse juhtumeid on äärmiselt vähe. Kahjuavalduste arv päevas on ületanud mitmel juhul 50 piiri.

Veebruaris maksis PZU klientidele üldse kokku 2,6 miljonit eurot kahjuhüvitisi, mida oli 0,5 miljoni euro võrra vähem kui aasta esimesel kuul. Kolmveerand PZU kahjudest tuli siis sõidukikindlustusest, kuid juba märtsi keskpaigast lisandus ohtralt koroonaviirusest Covid-19 põhjustatud kahjusid.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias