Rahast ei kippu ega kõppu: Avies pole siiani suutnud ärajäänud lendude piletiraha tagastada

 (11)
Aviesi reisilennuk
Foto: DELFI

Kuigi Kuressaare-Tallinna lennuliini teenindanud AS-i Avies lennukid ei ole lennanud juba üle kuu aja, ei ole ettevõte suutnud siiani tagastada ette ära ostetud, kuid ärajäänud lendude piletiraha.

Meie Maa tundis juba aprilli algul huvi, kuidas ja millal kavatseb Avies tagastada alates 1. aprillist ära jäänud lendudele ette ära ostetud piletid. Teatavasti peatas lennuamet sellest kuupäevast Aviesi lennusertifikaadi. Toona soovitati Aviesi klienditoe telefonilt, et lennufirma kodulehel tuleb täita vastav tagastusavaldus. "Raha tagastatakse 30 päeva jooksul," lubati telefonis. Ka Aviesi kodulehel on kirjas samasugune väide.

Meie Maale on teada vähemalt viis reisijat, kes ostsid eelmüügist lennukipileti 1. aprilliks Kuressaare-Tallinna suunal ja mõned päevad hiljem Tallinna-Kuressaare suunal. Nad täitsid aprilli algul Aviesi kodulehel nõuetekohase ankeedi kulutatud 44 euro tagasisaamiseks. Üks neist, kes tegi taotluse 5. aprillil, ei ole siiani saanud lennufirmalt mitte mingisugust tagasisidet. Ta pöördus Aviesi poole e-kirjaga ka 25. aprillil, kuid sellele pole ta samuti vatust saanud.

Rahast ei kippu ega kõppu

Lisaks palus ta maksta vastavalt lennureisijate õigustele Euroopa Liidus mõlema ärajäänud lennu eest kompensatsiooni kogusummas 500 eurot, sest Avies ei teatanud ette 1. ja 4. aprillil ära jäänud reisidest ega pakkunud alternatiivset transporti.

Ettevõtte juht Allan Soll ei andnud konkreetset vastust, millal raha tagastatakse. "Ma ei oska praegu tõesti kommenteerida, kes on ja kes pole raha tagasi saanud," ütles Soll piletiraha tagasi maksmata jätmise kohta, lubades eile info üle kontrollida ja vastata. Paraku vastust ei tulnud. "Me oleme praegu väga hõivatud, kuna lennuamet ei ole meie sertifikaati taastanud," lisas Soll.

Refereeritud artikli täisteksti loe Meie Maast.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias