Rahulolematu klient saab Bigbankile laenu kahe kuu jooksul kuludeta tagasi maksta

 (5)
Rahulolematu klient saab Bigbankile laenu kahe kuu jooksul kuludeta tagasi maksta
Foto: Sven Arbet

Bigbank teatas, et pakub tänasest klientidele rahulolugarantiid, mille sisuks on võimalus soovi korral kuni 60 kalendripäeva jooksul 300- kuni 10 000-eurone laen tagastada ilma lisakulutusi tegemata. Ka lepingutasu maksma ei pea.

„Rahulolugarantii pakkumine on paljudes ärisektorites tavaline, kuid panganduses uudne võimalus," ütles Bigbank AS juhatuse esimees Kaido Saar. „Usume oma võimesse pakkuda kliendile parimat lahendust ning olla tarbijasõbralik ja vastutustundlik laenuandja -  pakume võimalust rahulikult kaalutleda ja järgi mõelda, kas antud laen on sobiv ning jõukohane ka veel peale lepingu sõlmimist. Kui selgub, et meie pakutav laenutoode siiski mingil põhjusel ei sobi, saab klient laenu ilma ühegi lisakulutuseta tagastada."

„Teadaolevalt oleme Eestis esimesed, kes sellist tagurpidi money back guarantee võimalust pakuvad," sõnas Kaido Saar. „Eestis on mitmed finantsasutused keskendunud kliendi hädaolukorra ärakasutamisele, mis toob kaasa keerulise suhte ning  täiendavad riskid nii kliendile kui ka pangale. Meie eesmärk on, et kliendid teeksid laenu võttes teadliku valiku. Samm laenu võtta peaks olema läbi mõeldud ning kaalutud. Usume, et see aitab parandada meie laenuportfelli kvaliteeti ning tagab usalduslikuma kliendisuhte."

„Tagasimakse protseduur on lihtne," märkis Bigbank Grupi turundus- ja müügivaldkonna juht Martin Länts. „Kui klient ei ole Bigbanki laenutootega rahul, siis tuleb sellest panka teavitada ja tagasimaksmisele kuuluv summa tasuda 5 tööpäeva jooksul."

„Lisaks rahulolugarantiile langetasime ka laenude intresse," sõnas Martin Länts. „Kui suve alguses langetasime väikelaenu maksimaalset intressimäära 56,5%-lt 36,5%-ni, siis alates tänasest langes kõige suurema riskitasemega laenutoote C intress veelgi, 36,5%-lt 29,5% peale. Laenutoote B intressi langetasime 26,5% pealt 19,5%-ni ning laenutoote A 15,5% intress on jätkuvalt turu üks soodsaim. Meie kõige tüüpilisema laenu intress on nüüd 19,5% ja krediidikulukuse määr on 23,76%, mis on pea kaks korda madalam kui keskmine pankade poolt väljaantud laenude krediidikulukuse määr, mis oli augustis 37,73%."

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias