Rängad bussiõnnetused ei hirmuta: politseireid näitas, et enamik bussireisijaid on hooletud

 (20)
Auto ja juht
Foto: Ilmar Saabas

Eile varahommikul kontrollis politsei nelja maaliinibussi reisijate turvavarustuse kasutamist. Enamikul bussisõitjatest oli turvavöö kinnitamata.

17. veebruari hommikul kontrollisid Ida prefektuuri politseinikud nelja maaliinibussi. Nendes bussides oli kokku 42 sõitjat ning enamikul neist oli turvavöö kinnitamata.

Esimeses politsei kontrollitud bussis oli 13 sõitjast turvavöö peal kahel, kellest üks kinnitas selle nähes politseiametnikku. Kaks bussi vedasid kooliõpilasi, kes samuti kinnitasid turvavöö politseinikku nähes.

Viimases bussis, mida kontrolliti, olid enamikus eakamad reisijad ja ükski seitsmest sõitjast polnud kinnitatud.

„Kahjuks ei adunud paljud bussireisijad seda, et turvavöö kasutamine on nende endi tervise huvides. Lapsed kasutavad turvavööd siiski aktiivsemalt, kuid tegelikult peaks turvavöö pealepanek ühistranspordis muutuma sama tavapäraseks kui näiteks sõiduautos," sõnas Jõhvi-Iisaku konstaablijaoskonna piirkonnavanem Siim Linnard. Piirkonnavanem siiski tõdeb, et osades bussides turvavarustus puudub ja sellisel juhul ei olegi võimalik turvavööd kinnitada.

Turvavarustuse kasutamine sõidukis vähendab vigastuste arvu ja raskust. Jaanuaris ja veebruaris toimus libeda tee tõttu Ida-Virumaal kaks ränka bussiõnnetust, milles hukkus üks inimene ning mitmed said vigastada. Rängemaid vigastusi said eelkõige need sõitjad, kes ei olnud turvavööga kinnitatud.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias