Rasvast nõretavad numbrid: vaata, millises Eestis müüdavatest burgeritest on kõige enam kaloreid!

 (49)
Burks
Foto: Ilmar Saabas

Asi on maitses, laulab Smilers, aga burgerite puhul on asi natuke ka toiteväärtuses. Koondasime tabelisse eestlaste lemmikkiirtoidukettide McDonald'si ja Hesburgeri kõige ostetumad tooted, et selgitada välja, millises kiirtoidurestoranis saab kiiremini enda päevase kalorinormi täis.

Kõrvutasime tabelis kas identse nimega või sarnased tooted kummagi kiirtoidurestorani tootevalikust. Kõik toiteväärtused on pärit McDonald'si ja Hesburgeri kodulehtedelt.

Nagu näha, on tulemused üpris üllatavad. McDonald'si burgerid sisaldavad enamikul juhtudest vähem kilokaloreid kui Hesburgeri toidud. Selle põhjuseks võib olla nii toitude suurus kui ka kasutatud tooraine. Näiteks kanaburgeri puhul on üsna ilmselge, et Hesburgeris pakutava roa üle kahe korra suurem kalorite hulk tuleb burgeri suurusest, mitte sellest, et kukli vahele pandud kanapihv oleks kuidagi eriti rammus.

Üllatav on ka see, et kõige kaloririkkam burger, sobiva nimega "Megaburger" tuleb just Hesburgerist ja sisaldab 1071 kilokalorit, mis on umbes pool keskmise inimese päevasest kalorinormist. Kõrvutasime sellega McDonald'si Big Tasty burgeriga, mille näol on tegemist nende kõige kaloririkkama burgeriga.

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias