Raudteeremont pani jalgrattaga reisija abitusse olukorda

 (74)
Elroni rong Võhma peatuses
Elroni rong Foto: Kenno Soo

Elron pakub seoses remonttöödega huvitavat lahendust: võtavad Tallinnast inimese koos jalgrattaga peale, müüvad pileti Tallinnast Tartusse, kuid kuna Tabivere-Tartu lõigul sõidavad asendusbussid, siis ei garanteeri reisijale mitte keegi, kas ka ratas asendusbussi mahub.

Delfi lugeja kirjutab, et rongijaamas on väljumise juures küll märge, et rattaga mittesoovitav, sest tegu on populaarse reisiga, aga see info puudutab ainult rongi, mitte busse. Busside osas on vastus järgmine: "Võib-olla üks ratas mahub, kui bussijuht vastu tuleb, aga me ei saa garanteerida, et see on teie ratas," nii oli lugeja vastuseks saanud.

Kui reisija Elronist uuris, mille järgi bussi mahutav ratas välja valitakse, vastati ""Ei tea, see on teie oma valik, minge ilma rattata ja kirjutage kaebus, kui miski ei meeldi."

Elroni kommunikatsiooni- ja turundusjuhi Mai Vahtrik sõnul on tõesti
remondiperioodil kasutuses asendusbussid nn turismibussi tüüpi, mis tähendab, et bussi all olevasse pagasiruumi on võimalik paigutada suurem pagas ning kokkupanduna lapsevankrid ja ratastoolid.

"Jalgratastega reisijatel palub Elron valida reis, mida teenindab täies ulatuses rong (idasuunal E,K,R,P + T,N,L hommik-õhtu; edelasuunal E-R + L hommik + P õhtu), või loobuda sel korral ratta kaasavõtmisest," selgitab Vahtrik.

Vahtrik vastab informatsiooni puudumise kohta, et vastavat infot jagati remontide alguses läbi pressiteate, mis on leitav Elroni kodulehe avalehel olevast uudisest. Samuti pandi teadaanne üles ooteplatvormide infostendidele, asendusbusside peatuskohtadesse.

"Kui klient ütleb klienditeenindajale piletit ostes, et tal on kaasas ka jalgratas, siis jagab kindlasti ka klienditeenindaja vastavat infot. Erandolukorras on paigutatud busside pagasiruumi ka rattaid – klienditeenindajad püüavad alati leida parima võimaliku lahenduse - aga kindlasti palume selle võimalusega mitte arvestada, sest reisijaid bussi paigutades on eelisõiguse lapsevankritel, ratastoolidel ja reisijate suurel pagasil. Meil on hea meel, et reisijatele meeldib kasutada keskkonnasõbralikku rongi-jalgratta kombinatsiooni, siiski palume remontide perioodil kannatlikkust ja mõistmist," ütleb Elroni kommunikatsioonijuht.

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias