Raugev torm ei anna siiski rahu: praamiliiklus häiritud ka täna

 (6)
Praam Kuivastu sadamas.
Praam Kuivastu sadamas.Foto: Irina Mägi

Käredatest tuulehoogudest ajendatuna tuli praamiteenust pakkuvatel ettevõtetel eile graafikuid ümber mudida ning turvalisuse kaalutlusel ka kohati sõite tühistada.

Liinid olid (ja võivad jätkuvalt olla) häiritud nii marsruudil Kihnu-Munalaid, Soela-Triigi, Rohuküla-Sviby kui ka Virtsu-Kuivastu.

Kihnu-Munalaid

Seoses tugeva tuulega on tühistati eile väljumised Kihnust kell 16:15 ning Munalaiust kell 17:45.

Täna toimus reisiparvlaev Kihnu Virve väljumine Kihnust kell 09:00 graafikujärselt, ent väljumine Munalaiust kell 11:30 toodi varasemaks. Väljumine Munalaiust toimus kell 10:15, ent seoses kõrge veetasemega hoiatati kliente häirete esinemise eest mõlemal väljumisel sõidukite üleveol.

Seoses tugeva tuulega võib esineda häireid ka väljumistes Kihnust kell 16:15 ning Munalaiust kell 17:45.

Tuule tõttu on tühistatud reisiparvlaev Kihnu Virve tänased väljumised Manilaid-Munalaid liinil.

Väljumiste toimumise täpsustatakse Kihnu Veeteede koduleheküljel kell 15:15.

Sõru-Triigi

Eile tühistati tugeva tuule tõttu Saaremaa ja Hiiumaa vahelist liini sõitva reisiparvlaeva Soela väljumine Triigi sadamast kell 19:00. Täna on kõik väljumised tühistatud esialgse prognoosi kohaselt kuni 16:00-ni, ent täpsemate asjaolude jälgimiseks palutakse kodulehel pilk peal hoida.

Rohuküla-Sviby

Kuigi reisiparvlaeva Ormsö väljumised olid eile Kihnu Veeteede sõnutsi korrapärased, ei veetud halbade ilmastikutingimuste tõttu üle sõidukeid. Täna ei veeta tugeva tuule ja kõrge veetaseme tõttu Ormsö pardal üle 3,5 tonniseid sõidukeid. Samuti võib probleeme esineda ka madalamate sõduautode laadimisel.

Virtsu-Kuivastu

Praamid.ee on oma kodulehel märkinud, et probleeme võib esineda ainult Virtsu-Kuivastu liinil ning seda sõiduplaanidest kinnipidamise puhul.

Põhjenduseks on toodud mõlemi teenusepakkuja - nii praamid.ee kui ka Kihnu Veeteede poolt - kodulehekülgedel ilmastikuolud, täpsemalt tugev tuul.

Praamid.ee klienditugi nentis, et nende ettevõtte silmis pole iseenesest veel hullu midagi, ning et praamid sõidavad seni, kuni saavad - kui Virtsu-Kuivastu liin välja arvata, siis teiste marsruutidega hetkel veel muret pole.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias