Reedel avatakse Raekoja platsil taas jõuluturg

 (3)
Tallinna jõulupuu tuledes
Tallinna jõulupuu tuledesFoto: Heiki Rebane

Alates reede õhtust saab Tallinna Raekoja platsil pooleteise kuu jooksul külastada jõuluturgu, mida on esile tõstetud ühe kaunima ja soodsamana Euroopas.

Tallinna jõuluturg on avatud 18. novembrist kuni 7. jaanuarini iga päev. Pühapäevast neljapäevani saab turgu külastada kell 8-22 ning reedeti ja laupäeviti kell 8-23. Aastavahetuse ööl on jõuluturg avatud kuni kella 2.30ni.

Traditsiooniliselt on jõuluturul müügil suur valik kingitusi ja maiustusi, pakutakse sooje suupisteid ja jooke. Eelis kuulub Eesti käsitööle ja toiduainetele. Avatud on ka gurmeekiosk, kus kaubeldakse parimate eestimaiste uudistoodetega, millest enamik on mahetooted. Reedeti ja laupäeviti kell 16-19 ning pühapäeviti kell 12-15 toimuvad laval etteasted.

Jõulukuusk püstitati Raekoja platsile eelmisel neljapäeval ning algasid ettevalmistused jõuluturu rajamiseks. Eeloleval reedel kell 16.55 kuulutab Tallinna Kesklinna vanem Alar Nääme jõuluturu avatuks. Esimesel advendil, 27. novembril süüdatakse Raekoja platsi jõulupuul advendiküünal.

Jõuluturg toimub Tallinna Raekoja platsil 1991. aastast ja on maailmas tublisti populaarsust kogunud.

Alates 2010. aastast on Tallinna jõuluturgu korraldanud 5+ Capital OÜ.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias