Rehviliidu ja politsei ühise reidi tulemused üllatasid

 (67)
Rehviliidu ja politsei ühise reidi tulemused üllatasid
Foto: Rehviliit

Eile õhtul viis Eesti Rehviliit ühes politseiga läbi 280 sõiduki rehvide testmõõtmised ning tuvastas, et enamik kontrollitud rehvidest vastasid nõuetele.

Eesti Rehviliidu juht Kaur Kuurme ütles, et tänavused mõõtmistulemused Viljandis olid paremad möödunud aastal Tallinnas läbi viidud kontrolli tulemustest. "Autojuhid on endale selgeks teinud, et liiklusohutuse seisukohast on oluline, mis seisukorras rehvidega auto sõidab. Iga halvas seisukorras rehv on ohtlik nii neile endile kui teistele liiklejatele. Eks kindlasti mängis oma osa ka kontrolli ajastus, sest vahepeal on olnud libedad ja külmad ilmad" rääkis Kuurme.

Viljandis läbi viidud reidi käigus kontrolliti 245 sõiduautot, 30 veoautot ning 5 liinibussi. Kulumispiirini, mis talvisel ajal on 3 mm, oli sõidetud 4% rehvidest. Keskmine rehvimustri jääksügavus oli sõidukitel 6 mm, mis on korralik näitaja. Nii veoatuode kui liinibusside rehvid vastasid nõuetele ja olid heas seisukorras.

"On tore tõdeda, et ehkki veoautod võivad talvisel ajal sõita ka 1,6 mm mustrijäägiga, on siiski veoautode juhid ja omanikud mõistund, et talvisel ajal peab sõitma korraliku rehviga, et vältida ohtu liikluses."

Keskmine sõiduauto puutub rehvide kaudu vastu maad vaid 40 cm2 ulatuses. Seetõttu on õige rehvi valik, rõhk ja paigaldamine turvalisuse tagamiseks väga oluline. "Eriti kriitilise tähtsusega on see just talvehooajal kui teeolud on kehvemad," lisas Kuurme.

Seotud lood:

MTÜ Eesti Rehviliit on suuremate Eestis tegutsevate rehvide maaletoojate, edasimüüjate ja protekteerijate poolt loodud tootjavastutusorganisatsioon, kelle põhitegevuseks on vanarehvide kogumise ja taaskasutamise korraldamine. Igal aastal võtab MTÜ Eesti Rehviliit vastu ca 7000-8000 tonni vanu rehve ning suunab need oma koostööpartnerite juurde taaskasutusse.


Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias