Reisibürood alustavad pakettreise väikese nakkuskordajaga riikidesse

 (27)
Reisibürood alustavad pakettreise väikese nakkuskordajaga riikidesse
Rand Ateena lähistel.Scanpix/Sipa

Koroonapandeemia tõttu suuri kahjumeid kandvad reisibürood ootavad lennuliikluse taastumist. Reisikorraldajad alustavad pakettreise riikidesse, kus nakkuskordaja on väike.

Alates märtsi keskelt on reisibürood tegelenud põhiliselt reisiraha tagastamise või eestlaste välismaalt koju toomisega, vahendab "Aktuaalne kaamera".

"Käive on katastroofiliselt langenud, me vormistame praegu tagastusi palju rohkem, kui tuleb uut müüki. Mõned bürood lähevad sulgemisele, inimesi koondatakse," selgitas Estraveli lennupiletite ja reisikindlustuse müügidirektor Mauri Saarend "Aktuaalsele kaamerale".

Ehkki riigid avavad oma piire, ei tähenda see automaatselt reisimise kasvu. "Tegelikult võib-olla kõige suurem probleem on lennuühenduste puudus," ütles Saarend.

"Kuulates lennufirmade ennustusi, plaane, võib öelda seda, et kolmandas kvartalis loodetakse taastada umbes 30 protsenti nendest lendudest, mis olid enne koroonaepideemia algust, ja neljandas kvartalis loodetakse lennata umbes 70 protsenti lendudest," rääkis Reisieksperdi juhatuse liige Sven Lõokene.

Reisikorraldaja Tez Tour, kes pandeemia tõttu kõik reisid juuni lõpuni tühistas, jälgib nüüd pakettreise korraldades haigestumise näitajaid välisiikides.

"Kui me praegu vaatame statistikat, siis just Kreeka ja Bulgaaria on need maad, kus on haigestumise tase olnud Eestiga võrreldav, nii et need oleksid sobilikud meie turistidele," selgitas Tez Touri turundus- ja müügijuht Svetlana Vertjanova.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias