Reisibürood avaldasid Eesti inimeste populaarsemad sihtkohad ja iseloomustasid kohalikke puhkajaid

 (18)
Reisibürood avaldasid Eesti inimeste populaarsemad sihtkohad ja iseloomustasid kohalikke puhkajaid
Foto: Kasulik

Päevad lähevad aina pikemaks ja ka päike annab ennast järjest enam näole. Kes aga suve oodata ei jaksa, otsib päikest kaugematest paikadest. Kasulik uuris kevadpuhkuste eel kohalikelt reisibüroodelt, milline reisija on Eesti inimene ja millised on populaarsemad sihtkohad.

Kevadpuhkust planeeritakse juba eelneval aastal

Wris Reisibüroo juhatuse liikme Krista Esta sõnul hakkavad Eesti inimesed kevadpuhkusele mõtlema juba sügisel, mil soetatakse kampaaniahindadega reise. Inimesed, kellel aega ja vabadust otsustamiseks rohkem, ootavad aga viimase hetke pakkumisi, ütleb Esta. Valdavalt ostetakse pakette, umbes veerand kombineerib lennupiletid ja majutuse ise koostöös reisibürooga.

Ka Reisieksperdi asedirektor Kadri Jõerüüt ütleb, et paljud on juba nii kevad- kui suvereisid soetanud. Viimase tarbeks on aga just praegu käimas mitmed sooduskampaaniad. Reise plaanitakse tavaliselt vähemalt kolmveerand aastat ette, kuid üsna palju on ka n-ö viimase hetke ostjaid. Kui Türki ja Kreekasse müüakse valdavalt paketireise, siis Itaaliasse pakutakse lennu ja majutuse teenust eraldi.

Estraveli kommunikatsiooni- ja turundusjuht Kati Veskimägi toob varajase planeerimise põhjusena välja soodsa hinnapoliitika. Heade pakkumiste vastu on huvi suur ja nii tehakse kevadpuhkuste ostud juba eelneval aastal. "Rõõmustav on fakt, et ka Eesti inimesed hakkavad oma reisiplaane aina varem tegema. See on tihtipeale suurema valiku ja paremate hindade eelduseks. Reisi planeerimisel loebki väga suurel määral just hind, kuid positiivse muudatusena võib tuua esile asjaolu, et aina rohkem vaadatakse ka hinna-kvaliteedi suhet," lisab Veskimägi.

Seotud lood:

Populaarsemad sihtkohad

Kuigi kevadpuhkuste tõmbenumbritest on reisikorraldajate sõnul veel vara rääkida, siis mõned lemmikud meie inimestel siiski on.

Esta sõnul eelistavad Eesti inimesed puhkamiseks Türgit, Bulgaariat, Kreekat ja Itaaliat. Kaugematest paikadest köidavad enim Tai, Kuala Lumpur ja Singapur. Eesti inimese jaoks on Aasia üleüldiselt populaarne tõmbenumber, veel pakuvad aga huvi Põhja- ja Lõuna-Ameerika.

Ka Jõerüüt toob populaarsemate sihtkohtadena välja Türgi ja Tai. Samas möönab Jõerüüt: "Kohad kuhu inimesed kõige rohkem reisivad, ei pruugi olla need kohad, kuhu nad kõige enam reisida sooviksid. Trendid kujunevad väga headest lennu- ja reisihindadest kuhugi sihtkohta." Kaugreiside puhul võivad tõmmata ka näiteks Sri Lanka, Bali, Mehhiko, Dominikaani Vabariik, Roheneemesaared.

Veskimägi sõnul Eesti väiksel turul trendidest rääkida väga ei saa ja igal hooajal võivad sihtkohad TOP-is veidi oma positsiooni muuta, kuid suurt erinevust üldjuhul märgata ei ole. "Kui aga põgusalt vaadata etteostetud reiside statistikat, mis suuremas osas katab just talvekuid, siis on TOP-is kindlal kohal Tai, Kanaari saared ja USA, mis on meie inimeste tavapärased talvised meeliskohad," loetleb Veskimägi.

Teadlikkus

Puhkusereisi planeerides on olulised hind, sihtkoht ja ka lennuplaan, ütleb Jõerüüt. Inimesi huvitab reisiaeg ja see, mida sihtkohas teha saab. On ka neid, kes valivad teemareise lähtuvalt oma huvidest. Näiteks: veini- ja gurmeereis, golfireis, sukeldumisreis, tennisereis, kontsertreis.

Esta sõnul mängib sihtkoha valikul samuti rolli hind. See aga võib puhkajad n-ö libedale teele viia. "Usaldatakse kergemeelselt vähetuntud firmasid, praegu on aktuaalne näide Reisiks Kaugele. Ei teata seadusi ega õigusi. Kui on probleem, siis tahetakse abi kogenud reisibüroolt," jagab Esta oma kogemust.

Jõerüüt toob seevastu välja: "Eesti inimesed on väga teadlikud reisimise vallas, headele pakkumistele reageeritakse kiiresti ning suur osa oste tehakse lennupiletite või reisipakettide sooduskampaania hindadega."

Veskimägi sõnul iseloomustas eelmist aastat eelkõige see, et tänu soodsatele lennupiletitele reisiti tavapärasest rohkem. "Samuti on märgata piletite ja reiside müügi kasvu online kanalite vahendusel," lisab ta.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias