Rimi ja Maxima lühendasid märgatavalt poodide lahtiolekuaegu

 (33)
Rimi ja Maxima lühendasid märgatavalt poodide lahtiolekuaegu
Foto: Tiit Tamme, Õhtuleht

Seoses koroonaviiruse suure levikuga on kõik Rimi kauplused tänasest avatud kell 10-21. Eile teavitas muudatustest ka Maxima.

"Võtsime vastu otsuse lühendada kõigi Rimide lahtiolekuaegu, et jõutaks piisava põhjalikkusega tegeleda iga päev kaupluse pindade desinfitseerimise ning kaupade paigutamisega," sõnas Rimi Eesti juht Vaido Padumäe. "Teeme endast parima, et hoida kaupluse töö ja toiduainete kättesaadavus stabiilsena."

"Peame ära katma ka need töökohad, mis võivad viiruse levikuga täitmata jääda ning seetõttu on vaja tööjõudu mobiliseerida," lisas Rimi juht. "Sel eesmärgil lähevad sulgemisele mõned Rimi väiksemad ekspresspoed."

Täpsem info on üleval Rimi kodulehel.

Hetkel kehtib Rimides lühendatud lahtiolekuaeg kuni 30. aprillini, kuid olukord võib lähipäevadel veelgi muutuda. Kõikidele klientidele antakse muudatustest jooksvalt teada.

"Samuti on väga oluline, et haigusnähtudega inimene ei tuleks poodi. Tänase päeva jooksul jõuavad kõik meeldetuletused ka kaupluste ekraanidele, postritele ning teavitus toimub samuti siseraadiote kaudu. Rimi juhised klientidele lähtuvad riiklikest soovitustest," teatas firma.

Eile teatas lahtiolekuaegade muutusest ka Maxima. "Lühendasime oma poodide lahtiolekuaega 2 tunni võrra, et tagada poodidesse piisav arv personali klientide teenindamiseks ning kaupade väljapanekuks," märgiti sotsiaalmeedias.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias