Rootsi ajakirjanik võttis luubi alla Eestiski müüdavad toidud, mille pakendiinfo on puhas vale

 (158)
Rootsi ajakirjanik võttis luubi alla Eestiski müüdavad toidud, mille pakendiinfo on puhas vale
Foto: Scanpix

Rootsi ajakirjanik Mats-Eric Nilsson on oma kodumaal müünud üle 400 000 „The secret chef" („Saladuslik kokk" - toim.) raamatu, mis on sundinud toiduainetööstust kurssi muutma ning kunstlike lisaainete kasutamist piirama, kirjutab Norra päevaleht Dagbladet.

Nüüd loodab mees, et ka tarbijad tema kodumaalt väljaspool hakkaksid ise nõudma kõrgemat kvaliteeti ja väiksemat lisaainete kontsentratsiooni toidus. Mees paljastab mitmeid šokeerivaid detaile sellest, kui osavad on toidutootjad näitamaks oma kaupa paremana, kui see tegelikult on. Mitmeid tooteid lähedalt vaadates selgub nende koostisosade äärmiselt madal kvaliteet ning hirmuäratav kogus lisatud E-aineid.

Jõhker toidu töötlemine, mis kaotab maitsed

Miks on maitsetugevdajaid üldse tarvis kasutada? Miks lisatakse toidule kunstlikke aineid, et tekitada maitset - küsib Nilsson ja vastab sellele ise:

Toiduainetetööstuse töötlusprotsessid läbinud toit on nii tugevalt töödeldud, et selle naturaalsed maitsed on ammu kadunud, ütleb Nilsson vastuseks. Ta lisab, et tooteid, mille pakendilt võib jääda mulje, et tegu on „päris ja puhta asjaga" on tegelikkuses pettus. Selle arvamuse näiteks on tal mitmeid kinnitusi.

Näiteks - guacamole-kaste. Kui puhta guacamole tegemiseks võiks olla kasutatud vähemalt 90 protsenti avokaadot, siis pole vist liig öelda - kui guacamole purgil on kirjas 26 protsenti avokaadot - et tegemist on ilmselge pettusega. Näide käib Old El Paso guacamole kohta (saadaval ka Eestis), mille pakendil pole kirjas, et üle poole selle koostisest moodustavad oad, herned ja vesi ning 22 lisaainet.

Seotud lood:

See oluline informatsioon on pakendile lisatud väga pisikeses kirjas.

Rohelised oliivid töödeldakse mustadeks

Nilssoni sõnul toiduõudused ainult jätkuvad. Poed on neid täis ja tegelikkuses pole tarbijad teadlikud sellest, mida nad poeriiulitelt ostukorvidesse krabavad. Järjekordne näide - Eldorado mustad kivideta oliivid (saadaval ka Eestis).

Pakendil on kirjas, et toode sisaldab musti oliive. Nilssoni sõnul on see lausvale. Toote valmistamisel kasutati odavaid rohelisi oliive, mida on töödeldud ja marineeritud erinevates lisaainetest täis leotistes, millega on saavutatud soolane maitse ja tume välimus.

Nilssoni sõnul on tarbija see, kes võiks oma musklit rohkem näidata. Sageli on tarbija nõus maksma rohkem, et saada kvaliteetset toodangut. Seega on tarbijate võimuses tekitada nõudlus puhta toidu järele.

Rootsi ajakirjandus suutis oma lugudega mitmetest toodangutest odavad lisaained välja võtta. Nilssoni sõnul olid just ajakirjandusse jõudnud näited sedavõrd šokeerivad, et mitmed tootjad pidid oma maine parandamiseks odavatest lisanditest loobuma. Kuid oma osa oli ka tarbijate nõudmistel.

Pitsa, mis tegelikult pole pitsa

Järgmisena võtab Nilsson hambusse norralaste rahvusroa - Pizza Grandiosa. Ta võtab ette koostisosade loetelu pitsa pakendil, mis on heaks näiteks hämast ja valetamisest.

„Pitsaliha? Mis on pitsaliha? Ma selgitan - see on segu lisanditest ja vähesel määral loomalihast, mis võib pärineda nii lehmalt, pullilt kui ka hobuselt. Skandinaavias populaarne pitsa on tegelikkuses pitsa paroodia," ütleb Nilsson.

„Viil Grandiosa pitsat maitseb nagu sai Jarlsbergi juustu, singi ja paprika-tomati tükkidega," seisab lubadus pakendil.

Kuid süüvides sügavamale pakendiinfosse, leiab, et singist ega tomatitest pole mingitki juttu. Singi kogusele pole täpset viidet. Ammugi selle kvaliteedile või mis lihast see valmistatud on.

Toidutööstuses tegutsevate inimeste sõnul on sink läbi aastate muutunud defineerimatuks sõnaks ning sageli ei pruugi selles üldse liha sisalduda.

Pizza Grandiosa tegemisel kasutatakse tootja edastusel ära kogu loom. Kogu pitsas kasutatud „lihast" on vaid 40 protsenti puhas liha, märkis pitsatootja Norra päevalehele saadetud e-kirjas.

Old El Paso guacamolet toodab Kraft Foods. Tootja ütleb, et pole ühtki reeglit, mis defineeriks selle, kui palju üht või teist koostisosa peab tootes sisalduma, et seda võiks nimetada guacamoleks. Oluliseks peetakse vaid maitset ning see olevat nende toote puhul Norra turu parim.

„Me müüme ka guacamole maitseainesegu, mille võib lisada värskele avokaadole," edastas Old El Paso tootja e-kirjas.

Siiski ei anna ta täpset vastust küsimusele ubade-herneste ja vee kohta, mis on märgitud pakendil kui põhilisteks guacamole koostisosadeks.

Eldorado oliivide valmistaja Norra firma Gruppen ASA kinnitab, et nende mustad oliivid on tegelikult tehtud rohelistest.

„Meie oliivid korjatakse rohelistena, sest küpsed ja mustaks värvunud Hispaania oliivid oleksid liiga pehmed ja õlised," edastas firma esindaja. Siiski täpsustab ta, et rohelisi oliive ei värvita kunstlike värvainetega. Värvus saavutatakse muute võtetega.

„Kasutame leeliseid, et eemaldada kibedus ning teha nad maitsvamaks. Edasi me loputame oliive, et eemaldada sooda, mida tootmises samuti kasutame ning siis paigutame need hoidlasse, kus kiirendame oksüdatsiooni protsesse, et oliivid värvuksid mustaks," märkis Eldorado esindaja. Lisaks ütles ta, et ettevõte kaalub pakendiinfo muutmist, et segadus kõrvaldada.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias