Saksamaa labor kinnitab: Eggo munad ei sisalda taimekaitsemürki

 (1)
Eggo munade tootja DAVA Foods Estonia. Vladimir Sapožnin
Eggo munade tootja DAVA Foods Estonia. Vladimir SapožninFoto: Karin Kaljuläte

Sel suvel jõudis meediasse uudis, et paljude Hollandi linnufarmide kanamunad sisaldavad putukatõrjes kasutatavat kemikaali Fipronil. Sel nädalal sai Eesti munatööstus DAVA Foods Estonia Saksamaa laborist saabunud ametlikud testitulemused, mis kinnitavad, et kõik Eggo kaubamärgi all müüdavad kanamunad on puhtad ja ei sisalda taimekaitsemürki.

Saksamaa laboritest saabunud ametlike testide tulemused kinnitavad tootja sõnul, et DAVA Foods Estonia munad, mida Eggo-kaubamärgi all turustatakse, on puhtad ja ei sisalda Fipronil nimelist putukatõrjes kasutatavat taimekaitsemürki.

„Munade puhtus on kõige olulisem kriteerium selles tööstusharus, mis näitab kanade sööda kvaliteeti,“ ütles DAVA Foods Estonia juht Vladimir Sapožnin. Tema sõnul suhtusid nad suvel avalikuks tulnud Euroopa munaskandaali väga tõsiselt, kuna selline uudis mõjutab otseselt kõiki tarbijaid.

„DAVA Foods Estonia munatootmine põhineb kvaliteedisüsteemil, mis seab kõrged nõudmised nii kanadele antava toidu kvaliteedile, selle ohutusele kui munatootmisele tervikuna. Üheks munatootmise alustalaks ongi kanadele antav kvaliteetne ja puhas sööt, mis tagab puhta muna,“ lausus Sapožnin.

Tänaseks on ilmnenud, et kõnealuse mürgise kemikaali jääkidega on saastunud 14 riigist pärit kanamunad.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias