Sarivargast kalasõber pistis Rimi kaupluses lõhe püksi

 (40)
Nautica keskuse avamine
Rimi kalalett.Foto: Karli Saul

Mees püüdis lõhe pükstesse pistetult poest edutult minema jalutada. Kohus määras varguskatse eest karistuseks kuuekuulise tingimisi vangistuse.

Tänavu jaanuaris Tallinna südalinna Rimi Expressi külastastanud 29-aastane Aleksei pistis poe kõige kiiremal tipptunnil, poole kuue paiku õhtul kaheksa pakki lõhefileed püksi.

Mehe isu äratasid neli pakki suitsu lõhefileed kogumaksumusega 15,16 eurot ning Narsk Laks lõhefilee maksumusega 15,96 eurot.

Alekseil oli selge kavatsus kalapakid püksis poest välja astuda, kuid turvaväravatest kuigi kaugemale ta ei jõudnud. Mees astus küll poest välja, jättes tahtlikult kaupade eest maksmata, kuid juba samal hetkel pidas ta kinni kaupluse turvatöötaja, kes kutsus kohale politsei.

Kohapeal selgus muuhulgas ka see, et Alekseil oli eelmisest aastast kaks kehtivat kriminaalkaristust, mõlemad varguste eest. Püksis kalavarguse katse jõudis seetõttu ka kohtu ette.

Kohus otsustas Alekseid karistada üheksakuulise tingimisi karistusega. Karistusseadustiku alusel vähendati mõistetud karistust kolmandiku võrra ning lõplikuks karistuseks määrati kuuekuuline tingimis vangistus.

Kui Aleksei järgmise kahe aasta jooksul midagi veel varastada üritab, pööratakse karistus eelnevate kehtivate karistuste tõttu täitmisele.

Nimelt on mehel hetkel neli kehtivat kriminaalkaristust ja 12 väärteokaristust.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias