Seadusega keelatud: Inglismaal söögiseeni korjanud leedulanna jäi vahele ja sai trahvi

 (95)
Kolm pomerantspuravikku 4. septembril
Foto: Liis Klaus

Inglismaal elav leedulanna peab maksis trahvisumma selle eest, et käis metsas ja korjas seeni. Naine ei arvanud, et ses tegevuses võiks midagi taunimisväärset olla, kuna tema kodumaal (ja tõenäoliselt üleüldiselt Ida-Euroopas) on seente korjamine täiesti tavapärane tegevus.

38-aastane Sonata Sliuzaite, kes elab Ida-Londonis, jäi vahele Eppingi metsas seente korjamisega, vahendab Mail Online.

Naise sõnul polnud ta kursis sellega, et teeb midagi ebaseaduslikku.
Inglismaal kehtiva seaduse kohaselt ei tohi metsas käia võtta sealt midagi kaasa peale surnud puu ilma maaomaniku loata. Viimase viie aasta jooksul on 80 inimest nende reeglite vastu eksinud.

Leedulanna tõi selgituseks, et tema kodumaal on seente korjamine lubatud ning et see on täiesti tavaline, kui lapsed lähevad koos vanematega metsa seenele.

Naine otsiti läbi ja tema seljakotist leiti kolm kotitäit seeni. Enda selgitusel tahtis ta neist kodus süüa teha, mitte näiteks mõnele restoranile müüa.

Värskelt korjatud ja püütud toidu populaarsuse kasv on Inglismaal teinud seesuguse toidu üsna hinnaliseks. Tipprestoranid maksavad 50 naela ühe kilo metsikute seente eest. Eppingi metsas kasvab üle 1600 liiki seeni.
Möödunud aastatel on metsahoidjad võtnud metsas käijaid vahele, et tabada metsaandide vargaid.

Inglismaa seadused reguleerivad seente korjamist kokku viies valdkonnas. Need reguleerivad seda, millal on metsaandide kogumine lubatud, millal mitte. Metsaande võib muidu koguda omaenda tarbeks, aga kui need lähevad müügiks, on tegemist vargusega, mille eest võib maaomanik kohtusse kaevata. Nii juhtus antud juhul leedukaga, kes sai trahvi 80 naela ning pidi maksma kohtukulud 284 naela ulatuses.

Saada meile vihje, foto või video!