SEB muutis internetipanka sisenemise turvalisemaks

 (4)
SEB
SEBFoto: Kretel Kuusk

Alates 21. veebruarist tuleb SEB internetipanka sisenemisel sisestada ka isikukood, mis muudab panka sisenemise turvalisemaks, teatab pank pressiteate vahendusel.

Alates 21. veebruarist peab iga SEB internetipanka siseneda sooviv klient algul valima seda, kas ta on äri- või eraklient ja seejärel suunatakse teda vastavale sisselogimislehele. Klientidel, kes logivad internetipanka Smart-ID või Mobiil-ID abil tuleb sisestada lisaks ka isikukood. Muutus juurutati kõigis kolmes Balti riigis korraga ja selle eesmärk on tõsta sisselogimise turvalisust.

SEB Balti e-panganduse juht Tammo Otsasoo: "Kliendi staatuse valik ja isikukoodi sisestamine on lihtsad lisasammud, mis võimaldavad vältida sisselogimisel hooletusest tekkinud vigu ja pakuvad lisakaitset ka õngitsusrünnakute vastu."

SEB tuletab meelde, et Smart-ID ning Mobiil-ID PIN-koodide sisestamisel peab klient olema veendunud, et ta kinnitab enda algatatud tegevust. Samuti palume olla endiselt ääretult tähelepanelik SMS-i ja e-posti kaudu klientideni jõudvate päringutega, mis sisaldavad otselinke, eriti kiirel tulumaksu deklareerimise ja raha tagastamise perioodil.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias