SEB pangaautomaadid saavad olulise uuenduse

 (31)
SEB sularahaautomaat
SEB sularahaautomaatFoto: Andres Putting

SEB Pank alustas oma 232 pangaautomaadist koosneva võrgustiku uuendamisega. Esimesed uued raha sisse ja väljamaksemasinad paigaldati Harjumaale, Tartumaale ja Ida – ja Lääne Virumaale. Kogu pangaautomaatide võrgustik on plaanis uuendada 2021. aastaks.

Uued automaadid on toodetud Saksamaal ning tänu uuenenud riist- ja tarkvarale pakuvad kaasaegset ja kliendisõbralikku kasutuskogemust. Samuti on uutel masinatel mitu turvauuendust, millest peamiseks on Eesti esimene nn „tindikaitse“. Tindikaitse on automaatne kaitsesüsteem, mis aktiveerub pangaautomaadi vastu suunatud rünnaku puhul.

Praeguseks on testimise käigus uuendatud 33 masinat. Kokku on 2019. aastal plaanis välja vahetada kuni 100 pangaautomaati. Paralleelselt käib uuendamise protsess ka Läti ja Leedu SEB pankades.

„Vaatamata sellele, et SEB põhitähelepanu on suunatud digitaalsete kanalite arengule, on meie eesmärk hoida heas korras kogu panganduse infrastruktuuri. Uuenduse juures pöörame suurt tähelepanu töökindlusele ja kliendikasutuskogemusele, sest pangaautomaadid, millest igaühega sooritatakse keskmiselt 4000 operatsiooni kuus, mängivad meie klientide jaoks igapäevapanganduse kanalina endiselt olulist rolli,“ ütles
SEB juhatuse liige Ainar Leppänen.

2018. aasta IV kvartalis moodustasid SEB pangaautomaatides teostatud tehingud 2,25 miljonit Eurot, keskmise tehingu suurus ulatus 127 Euroni. SEB pangaautomaatide võrgustik koosneb 181 raha väljamakse automaadist ja 51 raha sisse- ja väljamakseautomaadist; viimaste aastate jooksul ei ole automaatide arv oluliselt kõikunud.

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias