Seenehooaeg täies hoos: turul varieeruvad hinnad seinast seina

 (2)
Kukeseente kokkuost
Kukeseente kokkuostFoto: Anni Õnneleid

Turul on eestimaiste seente valik lai nii liikide kui hindade osas, hinnad varieeruvad 2 eurosest karbist kuni 16-eurose kilohinnaga puravikeni.

Balti jaama turu juht Andres Rjabov rääkis, et turul on seened müügis juba pikalt. „Palju on praegu müügil kukeseeni ja puravikke. Veel on saada pilvikuid ja kuuseriisikaid, mille saadavus oleneb paljuski korjajatest,” rääkis Rjabov.

Kodumaised seened

„Praegu on pakkuda üldiselt Eesti seeni. Kui siin oli väga kuiv ja üldse seeni polnud, siis toodi seeni müügiks ka Lätist, kus oli vihma natuke rohkem,” sõnas ta.

Rjabovi sõnul on üldiselt nii, et seened ei säili kaua, mistõttu pole neid mõistlik kaugelt tuua. „Paljud pakkujad müüvad kaupa, mis on pärit 50-60 kilomeetri kauguselt Tallinna ümbrusest, näiteks Nõva kandist. Päris Tallinna läheduses on suhteliselt kuiv olnud, aga eemal metsades on saak parem,” kirjeldas ta.

Seotud lood:

Kokkuostjad üle Eesti ostavad põhiliselt kivipuravikku ja kukeseent, mida on alati pakkuda. „Need on põhilised seened, mida on pakkuda, kuna tavaliselt need ei ussita,” lisas Rjabov.

Hetkel on üllatajateks lettidel pilvikud, puravikke on Rjabovi sõnul palju peamiselt seetõttu, et need tärkavad pärast vihma kiiresti. „Puravik kasvab täis paari päevaga, aga kukeseenel kulub nädal kuni kaks,” oskas ta öelda.

Sobiva hinna leiab igaüks

Keskmine seente hind on Rjabovi sõnul Balti jaama turul 6,70 eurot, puravikud saab valdavalt kätte 8,80 euroga. „Palju sõltub müüjast ja seente suurusest. Pakkumisel on erinevaid seeni, ka päris pisikesi ning värskeid,” rääkis ta.

Erinevate seente hindasid vaata allolevast tabelist.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias