Seeneteadlane: paiguti on metsas puravikuuputus, kukeseeni leidub vähem

 (5)
Leho Tedersoo
Leho TedersooFoto: Jassu Hertsmann

Alanud seeneaasta pakub metsas põhiliselt puravikke, kukeseeni leidub vähem. Kuum suvi on mõjutanud lisaks taimesaagile ka seeni, osades paikades võivad seeneniidistikud hävinud.

Seeneteadlane Leho Tedersoo rääkis, et nüüd lõpuks on seened välja tulnud. „Rohkem on seeni Lääne-Eestis, vähem Kesk- ja Lõuna-Eestis. Põhiliselt leiab praegu metsast suviseid seeni nagu puravikke," rääkis ta.

Koguseliselt leidub vähem paljude eestlaste lemmikut kukeseent, mida Tedersoo sõnul massiliselt ei ole. „Aga näiteks puravikke leidub praegu paiguti lausa massiliselt," tõdes ta.

Suvine põud mõjutas ka seeni

„Kuum suvi mõjutas seeni kindlasti ja osaliselt võisid seeneniidistikud hävineda. Kui taimed juba põua käes kannatasid, siis kannatab kindlasti ka seenesaak," rääkis Tedersoo.

Seenelistele soovitab Tedersoo kindlasti ise metsa otsima minna. „Kui vihma tuleb ja niiskust jätkub, siis nädala või paari pärast on oodata metsas ka sügisseeni," oli ta optimistlik.

Seeni tasuks otsida metsast, kus kasvavad kuused koos mändide ja kaskedega, mis on põhilised puud, mille läheduses söögiseened kasvavad.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias