Segadus Smartlynxi lendudega jätkub - lennud taas hilinevad ning puhkajaid valdab teadmatus

 (65)
Lisatud Tallinna lennujaama kommentaar!
Lennukid lennujaamas
Lennukid lennujaamasFoto: Andres Putting

Nädala jooksul juba mitmendat korda ootavad reisijad võõras riigis mitmeid tunde kojulendu, info liigub vähe ja kojulendu on tulnud oodata peaaegu ööpäeva jagu.

"Smartlynxi reisijad ootavad senini kojusaamist Bulgaariast, lend on hetkeseisuga kokku hilinenud 14 tundi ja hilineb veel 10. Reisikorraldajad jätavad oma reisijad ripakile, tundide kaupa oodatakse kuskil suvalise hotelli lobbys informatsiooni, et mis saab edasi," kirjeldas Ethel kojujõudmise ootamist.

Teine reisija kirjeldas samuti, et ootamine on olnud pikk. "Varnast lubati koju saada täna kell 13:30, kuid eile hilisõhtul selgus, et lennuk stardib Tallinnast alles 15:00. Seega viibib meie kojujõudmine juba 23 tundi," teatas ta Delfile.

"Smartlynxi probleemidele ei paista lõppu. Esialgne koju saabumise aeg pidi olema pühapäeval kell 22:00 kuid uue info järgi saame koju alles ööl vastu teisipäeva. On aru saada et Novatours üritab hoolega lappida lennufirma riketest tingitud segadust, hotellikohti on kuurortis vähe ning osutub väga keeruliseks erakorraliselt suurtele reisigruppidele toitlustusega majutust leida," kirjeldas veel üks reisija.

Seotud lood:

„Uuendus Varnas seisvatele puhkajatele on, et meie eest hakkab vastutama Smartlynx ning Novatours enam uut majutust ei korralda. Praeguse info järgi peaksime koju saama lennuga MYX565A kuigi järgmise reisigrupi lennuga MYX565 ei ole märgitud ühtegi hilinemist,” rääkis kohapeal viibiv Delfi lugeja.

Lugeja sõnul jääb segaseks, kas prioriteet on kohapeal olevad inimesed koju toimetada või uued reisijad sinna lennutada. „Kuigi SmartLynx võlgneb meile juba 400 euro eest lennuhüvitisi, kuid see summa ei kasva võrdeliselt hilinetud ajaga, võime siin veeta lisaks kasvõi kolm päeva. Uut lendu aga ei taheta edasi lükata kuna siis võlgnetaks ja järgmisele lennukitäiele sama summa. Enne võiks toimetada eelmised reisijad koju, kui tuua uus reisigrupp siia,” tõdes lugeja.

Lend Varnast, Bulgaariast MYX 566 peaks saabuma Tallinnasse täna õhtul kell 22:20.

Teine lend, mis tundub, et on hilinemas ligi tund aega, saabub Heraklionist Kreekas, mis oli planeeritud jõudma kell 12:55, kuid saabub Tallinna lennujaama lennuinfo andmetel 13:43.

Viimaste päevade jooksul on olnud probleeme ka teiste lendudega Burgasest ja Kreetalt.

Lennujaam: ühe lennuki rike mõjutab kogu lennugraafikut

Tallinna Lennujaama pressiesindaja Margot Holts, konkreetseid SmartLynxi lendude hilinemiste ja ärajäämiste põhjuseid tuua ei osanud. "Ühe lennuki rike mõjutab kogu lennugraafikut ja kõiki järgmiseid lende. Meie tegelikult ei tea, mis neil on juhtunud lennukiga või milliseid lahendusi nad pakuvad," selgitas Holts.

"Samuti on iga lennufirma otsus, kuidas hilinemine reisijatele kompenseeritakse ja kuidas ootamine meeldivaks muudetakse," rääkis ta ning lisas, et nende detailide osas peab lennufirma ise kommenteerima.

"Eriti kahju on sellistel juhtudel neist inimestest, kes on tulnud peredega ja peavad pettuma ning reisi algust ootama jääma," tõdes Holts.

Üldiselt soovitas Holts suvel reisijatel tulla lennujaama piisava ajavaruga, sest käes on reisimise tipphooaeg, kui lennujaamas võib kuluda rohkem aega kui tavaliselt.

Kommentaar SmartLynxilt olukorra selgitamiseks peaks Kasulikule jõudma tänase päeva jooksul.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias