Segadust kui palju: Stockmann muutis väikesed kilekotid veebruarist tasuliseks

 (51)
ÕHUKESED KILEKOTID
Foto: STANISLAV MOŠKOV

1. veebruarist muutusid Stockmanni Tallinna kaubamajas kõik ostukotid, sealhulgas nii kile- kui paberkotid, tasuliseks.

Koos kõige pisemate puu- ja juurviljade tarbeks mõeldud kilekottide tasuliseks muutumisega laiendas Stockmann ka korduvkasutatavate ostukottide valikut, et pakkuda keskkonnasäästlikumaid alternatiive.
Kõnealune muudatus on vaid väike osa Stockmanni tegevustest vastutustundlikkuse ja keskkonnasäästlikkuse vallas.

Möödunud aasta jooksul asendati senised kilekotid 80% ulatuses taaskasutatavast materialist valmistatud ja biolagunevate kilekottidega ning veebruarist müügil olevad paberkotid on valmistatud FSC sertifitseeritud puitmaterjalist.

Stockmann Delikatessi valikusse on lisandunud 85% ulatuses taaskasutatavast suhkruroost valmistatud mahukas ostukott; moe-, kodu- ja iluosakonnas on saadaval mitmekülgne valik korduvkasutatavaid ostukotte, teiste hulgas näiteks Globe Hope vanadest reklaambänneritest valmistatud ostukotid, Iittala X Issey Miyake kokkuvolditav disainkott, Marimekko signatuurmustritega värvilised tekstiilkotid jpt.

Nii biolagunevad kui tavalised väikesed kilekotid maksavad Stockmannis nüüdsest 6 senti. Paljude üllatuseks, kes suuri silte kaupluse puu- ja juurviljaosakonnas märganud pole, saavad hinnalisast teada alles kassas.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias