Seksi- ja alkoholisõltuvuse vastu võib aidata üks ainus nipp

 (40)
Seksi- ja alkoholisõltuvuse vastu võib aidata üks ainus nipp
Foto: Scanpix

Kui sinul on probleeme narkootikumide, alkoholi, toidu-, porno- või seksisõltuvusega, siis võib-olla polegi tarvis maksta meeletuid summasid ravile, et oma nõrkusest jagu saada.

Plymouthi ülikooli ja Queenslandi tehnoloogiaülikooli uuringust selgub, et Tetrise mängimine mõned kolmeminutilised satsid ühes päevas võivad vähendada ebameeldivaid ja sulle mittekasulikke ihalusi kuni 20 protsenti, vahendab news.com.au.

Uuringu eesmärgil saadeti selles osalenud katsealustele sõnumiga seitsmel korral päevas ühe nädala jooksul küsimus, mis sorti isu neil antud hetkel kallal on.

Näidisgrupi liikmetest pooltel paluti teha kolmeminutiline Tetrise-sessioon enne järjekordse sõnumi saabumist.

Uuringu autori sõnul selgus, et Tetrise mängimine vähendab isusid 70 protsendilt 56 peale.

„See on esmakordne demonstratsioon, et kognitiivset sekkumist võib kasutada ka väljaspool laborit abivahendite ja tegemiste puhul, mis pole seotud söömisega," ütles ta.

„Me usume, et Tetrise effekt juhtub sel põhjusel, et isu tekkimine nõuab ka isu rahuldamiseks vajaliku elamuse või tegevuse ettekujutamist."

„Mängides visuaalselt põnevat mängu nagu Tetris segab inimene oma vaimseid prosesse, mis selliseid ettekujutusi esile kutsuvad. On raske midagi elavalt ette kujutada ja samal ajal õnnestunult Tetrist mängida."

Uuringu autor lisas, et positiivne Tetrise mängu mõju kestis kuni terve nädala ning leevendas nii seksi-, narkootikumide, alkoholi- kui mitmeid teisi isusid.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias