Sel suvel on vigastuste arv oluliselt kasvanud

 (4)
Kips
KipsFoto: Andres Putting

Puhkuste hooaeg ja soojemad ilmad on kasvatanud vigastuste-traumade arvu suve esimest kaht kuud eelmise aastaga võrreldes ligi 10% ning sagedamini juhtub õnnetusi kodutööde ja sportliku vaba aja veetmise käigus, näitab Salva kindlustusstatistika.

Õnnetusjuhtumikindlustuse tootejuht Evelin Loitmaa märkis, et kasvanud on suveajale ja sportlikule vaba aja veetmisele iseloomulikke juhtumeid nagu vigastused batuudil, rattasõidul või ka ettevõtete suvepäevadel.

“Kui tavapäraselt juhtub kõige sagedamini vigastusi-traumasid koduste toimetamiste käigus nagu aiatööd, küttepuude tegemine jne, siis suvel kasvavad juhtumid iseäranis näiteks matkamise, rattasõidu ja teiste aktiivsete vaba aja harrastuste käigus. Lastel sagenevad õnnetused lihtsalt niisama joostes ja mängides, aga ka rula- ja rattasõidu käigus,” selgitas Loitmaa lisades, et aias joostes küll kiivrit pähe ei pane, aga rattasõidu puhul peaks ohutusnõudeid ikka järgima.

“Viimastel kuudel on sagenenud ka vigastused koduste aia- ja ehitustööde käigus ning vähenenud muidu tavapärased näiteks siseruumide spordialadega seotud traumad, mis enamasti juhtuvad erinevate pallimängude käigus. Seevastu juhtuvad tihedamalt õnnetused näiteks kuskil metsarajal joostes,” lausus Salva esindaja.

Kokku on registreeritud kindlustusfirmas juunis 10% rohkem õnnetusjuhtumeid kui eelmisel aastal samal ajal.

Seotud lood:

Loitmaa lisas, et üldkokkuvõttes saavad nii täiskasvanute kui laste puhul enim vigastada kehaosadest sõrmed ja käed ning jalad (murdunud varbaluud, hüppeliigesed). Suurimate hüvitistega kindlustusjuhtumid on seotud liikluses toimuvate avariidega, kui näiteks mootorrattur õnnetusse satub ja saab seeläbi hulgivigastusi. “Samas oli meil hiljuti ka juhtum, kui tavapärase koduse kukkumise tagajärjel maksime hulgitrauma tõttu hüvitist üle 2000 euro,” märkis Loitmaa.

Suvine aeg toob ka rohkem loomade põhjustatud vigastusi nagu koerte- ja ussihammustused.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias