Selgus jahmatav protsess, mis Coca-Cola jooja organismis toimub

 (167)
Coca-cola
Coca-colaFoto: Andres Putting

Tuleb välja, et paljud levinud tõved nagu ülekaalulisus ning südame- ja suhkruhaigused on lähedalt seotud ühe spetsiifilise aine manustamisega, kirjutab endine apteeker Niraj Naik Truth Theory veebilehel.

Selleks aineks on fruktoos ehk suhkur, mis sarnaselt alkoholile häirib maksa tööd ning suurendab seeläbi keha rasvatootmist. Naik soovitas oma klientidel jälgida fruktoositarbimist, mille tagajärjel kaotasid paljud kehakaalus ning tundsid ennast paremini.

Järgnevalt kõik sinu kehas toimuvad protsessid peale Coca-cola purgi joomist.

Esimesed 10 minutit:

Sinu kehasse jõuab 10 teelusikatäit suhkrut. See on 100% soovitatud päevasest kogusest. Teoorias peaks nii suure koguse magusa manustamisele järgnema oksendamine, kuid fosforhape varjab suhkru maitset ning ei lase joogil üles tulla.

20 minutit:

Su vere suhkrusisaldus kasvab järsult ning põhjustab insuliinipuhangu. See annab omakorda maksale käsu kogu suhkur, mida on sel hetkel palju, rasvaks muuta.

40 minutit:

Keha on kofeiini omastanud, pupillid laienevad ja vererõhk tõuseb. Maks reageerib sellele ning laseb vereringesse rohkem suhkrut. Ajus asuvad adenosiini retseptorid on blokeeritud, et vältida unisust.

45 minutit:

Keha toodab rohkem dopamiini, mis simuleerib aju mõnukeskusi. Sarnane protsess toimub näiteks heroiini, kohvi või šokolaadi manustamisel.

Seotud lood:

60 minutit:

Sinu soolestikku jõudnud fosforhape seob kaltsiumi, magneesiumi ja tsingi. See ühendatakse tervikuks koos suhkru ja tehislike maitseainetega, mille tagajärjel kasvab kaltsiumi hulk uriinis.

60+ minutit:

Esile tulevad kofeiini diureetilised omadused ehk tekib kusehäda. Urineerides lahkuvad kehast kaltsium, magneesium ja tsink, mis oleksid muidu läinud luudesse. Lisaks sellele keha dehüdreerub ehk kaotab vett.

60++ minutit:

Su keha rahuneb ning tekib sugar crash ehk eestipärasemalt „suhkrukrahh". Sa võid ärrituda ning muutuda loiuks. Samuti on kehast lahkunud tähtsad toiteained, mis oleksid võinud hambaid ja luid tugevdada.

Coca-cola mõjusid arvestades on hirmus mõelda, et 48% ühes küsitluses osalenud ameeriklastest tarbivad igapäevaselt koolajooke ja mitte vähe - keskmiselt 2,6 klaasi päevas.

Naik soovitab koolajoogid asendada näiteks sidruniveega. Teine hea alternatiiv on roheline tee. Kohvisõpradel soovitab endine apteeker asendada suhkur naturaalsete magusainetega.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias