Selgus põhjus, miks toimusid tuhandete Eesti inimeste kontodel kummalised rahaliikumised

 (15)
pood (223 of 236)
Foto: Andres Putting

Teisipäeval teatas SEB pank oma veebilehel, et ühe Eesti kaardimakseid haldava firma makseterminalides tehtud kaardimaksed tühistati ning seetõttu kanti juba tehtud maksete eest rahad inimeste kontodele tagasi.

Paljud inimesed, kes 17.-19. septembril kaardiga maksid, võisid olla selles nimekirjas, kes üllatuslikult järgmisel nädalal enda kontole raha makse eest tagasi said.

NETS Estonia AS, kelle süül pangad kaardimaksed tühistasid ja inimeste kontodele raha tagasi kandsid, ütles Delfile selgituseks, et probleem peitus topelt saadetud tehingute failis.

Nimelt saatis NETS Estonia 18. septembri tehingud pankadele ekslikult uuesti ka 19. septembril. „Et töödeldud topelttehinguid parandada, saadeti uus fail topeltkannete tühistamiseks," selgitas NETS Estonia AS juhataja Raivo Tinn.

Topelttehinguid töötlevad pangad Tinni sõnul erinevalt. Nii on ka nende tühistamistega.

Eilse päeva jooksul tegi Tinni sõnul NETS Estonia koostööd kõikide pankadega, et leida parim ja kiireim lahendus vea kõrvaldamiseks. „Tänaseks on kõikides pankades õiged tehingute andmed olemas ning vigaste kannete parandamisega tegeletakse," lisas Tinn.

Eesti suurimate pankade Swedbanki ja SEB esindajad märkisid, et tuhandete inimeste kontosid puudutanud kanded on nüüdseks tasaarveldatud.

SEB kommunikatsiooni projektijuht Maarja Gavronski ütles Delfile, et ekslikult tühistatud kaardimaksete paranduskanded on täna hommikuks teostatud. Kanded puudutasid ligi iga viiendat SEB klienti.

Swedbanki pressiesindaja Mart Siilivask ütles Delfile, et panga vigased kanded said likvideeritud teisipäeva õhtuks, väike osa ka eile. Kokku puudutas see Swedbanki puhul ligi 10 000 tehingut.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias