Selver ujub vastuvoolu: poodide lahtiolekuaegu ei lühendata

 (138)
Selver ujub vastuvoolu: poodide lahtiolekuaegu ei lühendata
Foto: Sven Arbet

Kui näiteks Rimi ja Maxima on teatanud, et kaupluste lahtiolekuaegu tõmmatakse koomale, siis Selver käitub teisiti. Selgitatakse, et tahetakse kliendivoogu maksimaalselt hajutada.

Selver palub kauplusi külastades valida päevane kellaaeg ning vältida poodide külastamist mitmekesi korraga.

"Mida lühemaks muutub kaupluse lahtiolekuaeg, seda rohkem inimesi korraga poes viibib. Meie põhieesmärk on tagada inimeste ohutus ja kauba saadavus. Hajutatud poekülastused ja üksi poeskäigud, iseteenindust kasutades on praegu parimad meetmed," ütleb AS-i Selver juhatuse liige Kristi Lomp.

Selveri juht lisab, et range soovitus on praegusel ajal poode külastada üksinda, mitte tipptunnil ning kasutada tuleks eelistatult iseteenindussüsteemi, mis välistab lähikontaktid. "Enne ja pärast iseteeninduspultide, kärude või korvide kasutamist palume oma käsi desinfitseerida – selleks on kaupluses vastavad vahendid saadaval," lausub Lomp. Tänasest viidi sisse veel üks korraldus -pagarileti tooteid ning kaalukomme-, pähkleid ja küpsiseid müüakse ainult pakendatult.

Eilse päeva jooksul sotsiaalmeedias levinud valeinformatsioon valitsuse plaanidest sulgeda linnu ja piirata alkoholimüüki kasvatas olulisel määral poodide külastusi. "Tahame inimeste tähelepanu tõmmata sellele, et taolised sõnumid kasvatavad ohutaseme võimaliku viiruse levimisel eriti kõrgeks. Poes mitmekesi tunglemine ei ole praegusel perioodil mõistlik ega vajalik. Siinkohal on veel kord oluline rõhutada, et jääksime kujunenud olukorras rahulikuks ja säilitaksime kainet meelt," lisab Lomp.

Seotud lood:

Selver kinnitab, et kauplustes kaupa jagub. Viibimisi esineb praegu vaid e-Selveri tellimuste kättetoimetamisel, kuid suurendatud komplekteerijate koosseisuga hakkab ka e-poe võimekus mitmekordselt kasvanud nõudlusele järele jõudma. Selveri üleskutsele palgata puhkusele jäänud või koondamisteate saanud töötajatel Selverisse tööle tulla on reageerinud sadu inimesi.

Seoses koroonaviiruse suure levikuga on kõik Rimi kauplused tänasest avatud kell 10-21. Eile teavitas muudatustest ka Maxima. Nende poed on nüüd lahti iga päev 9-21.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias