Silja Europa alustab liiklemist Tallinna-Helsingi liinil märtsis

 (6)
Tallinki ja Viking Line laevad. Tallinna linn ja sadam
Foto: Vallo Kruuser

Reisilaev Silja Europa alustab Tallinn-Helsingi liinil liiklemist 13. märtsil, tehes päevas kokku kaks reisi, teatas AS Tallink Grupp. Ettevõte jätkab liinil opereerimist ka reisilaevaga Baltic Queen ning kahe kiirlaevaga Star ja Superstar.

Silja Europa hakkab väljuma Helsingi Länsiterminalist iga päev kell 9 hommikul, jõudes Tallinnasse kell 13 pärastlõunal. Tallinna D-terminalist hakkab laev väljuma iga päev kell 18.30, saabudes Helsingisse kell 23 õhtul. Erandiks on laupäevad, mil laeva väljumine Tallinnast toimub kell 17 ning saabumine Helsingisse kell 20.50, Helsingist väljumine toimub ka laupäeviti tavapärasel ajal kell 9.

Silja Europa pardal saab olema lai valik uuendatud interjööriga söögikohti. Päeva jooksul esinevad erinevatel lavadel nii bändid kui trubaduurid. Poed, mille hulka kuuluvad nii parfümeeria, aksessuaaride, rõivapood ning klassikaline supermarket, on avatud reisi ajal. Lastega peredele on mõeldud avar lasteala. Laevas on ka ilusalong ja saun.

Kokku hakkab Tallink vastavalt hooaja sõidugraafikule pakkuma Tallinn-Helsingi liinil 14-16 väljumist päevas, olles sellega kõige tihedama sõidugraafikuga operaator liinil. Märtsis ja aprillis asendab Silja Europa kiirlaeva Superstar ja kruiisilaeva Baltic Queen planeeritud dokkimisi.

Kajutite arvult maailma suurimate hulka kuuluv ro-ro alus Silja Europa on ehitatud Saksamaal aastal 1993. Silja Europa pikkus on 202 meetrit, laius 33 meetrit ning ta võtab korraga peale üle 3000 reisija.

Laeval on kuus erinevat kajutiklassi, viis erinevat restorani, kaks baari ja kaks ööklubi, ilusalong ja saun ning neli poodi. Alusel on kõrgeim jääklass 1A Super ning maksimumkiirus 21,5 sõlme. Laeva autotekk mahutab 932 liinimeetrit sõidukeid ja kaubaveoühikuid.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias