Šokolaadisõda M-tähe pärast: Rootsis plaanitakse keelustada M&M's kommide müük

 (4)
Šokolaadisõda M-tähe pärast: Rootsis plaanitakse keelustada M&M's kommide müük
M&M's kommidScanpix / Sipa USA

Rootsis on käimas šokolaadisõda selle üle, milline tootja võib kasutada enda toote brändina "m"-tähte. Üks sõja võimalikke tulemusi on M&M's kommide kadumine Rootsi poelettidelt.

The Local kirjutab, et Rootsis käib sõda kahe šokolaadifirma, Marsi ja Mondelez International, vahel. Sõja põhjuseks on "m"-täht, mida kumbki firma enda maiustuste brändina kasutada soovib.

Šokolaadisõja juured ulatuvad 1950. aastatesse, mil Mondelez - firma, mis on tuntud eelkõige enda kuulsa Marabou šokolaadi tõttu - hakkas Rootsis tootma "m"-tähe brändi all pralineekompvekkide sarja. Kusjuures komme toodeti koostöös Marsiga, mis tootis juba sel ajal teistes riikides M&M's komme.

Firmad sõlmisid aastal 1989 kokkuleppe, mille järgi ei tohi Mars müüa Rootsis, Norras ja Soomes M&M's komme, et mitte tarbijat segadusse ajada.

Kokkulepe aegus juba 1998. aastal ning 2009. aastal otsustas Mars enda M&M's kommidega viimaks ka Rootsi turule siseneda.

2011. aastal algatatud kohtuasjas süüdistab Mondelez International aga endist koostööpartnerit Marsi tarbija eksitamises ning kaubamärgi kasutamise osas varasemalt saavutatud kokkuleppe rikkumises.

Täna otsustas kohus, et Mars peab loobuma "m" kaubamärgi kasutamisest M&M's kommide brändingu juures, mis sisuliselt tähendab seda, et Rootsis keelatakse M&M's kommide müük.

Kui Mars otsustab komme siiski edasi müüa, ootab firmat ees üsna krõbe trahv.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias