Sõltumatud mõõtmistulemused: milline kõneoperaator pakub Eesti metsades kõige paremat levi?

 (82)
Maalehe ja RMK seeneretk Kõrvemaal
Foto: Marina Poltavtseva/RMK, Maaleht

Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) poolt läbi viidud mõõtmiste käigus selgus, et parimat kõnelevi maapiirkondades ja metsas pakub Elisa.

RMK viis mobiilsideteenuste riigihanke käigus läbi sõltumatud mõõtmised 133 asukohas üle Eesti, hindamaks kõnekvaliteeti. Hankes osalenud mobiilsideoperaatorite mõõtmised viidi läbi maapiirkondades, kuid samuti ka ulatuslikel metsaaladel ja nende juurdepääsuteedel üle Eesti.

Sõltumatud mõõtmised näitasid, et Elisa pakkus Eesti operaatoritest enim head levi ning kõige vähem nõrka levi. Vastavalt 2G ja 3G võrkude signaalitugevusele järjestati operaatorid levipunktide alusel. Elisa kogus 206 ja EMT 173 punkti. Elisa oli läbiviidud hankes ka kõige soodsama hinnaga teenuse pakkuja.

Elisa juhatuse liikme Jüri Teemanti sõnul pole Eestis levi suhtes nõudlikumat klienti kui RMK. „RMK tegutseb üle Eesti ja vajab levi olemasolu praktiliselt igas metsatukas ning seda nii Eesti äärealadel kui ka väheasustatud piirkondades,“ rääkis Jüri Teemant. „RMK on asutus, mis eeldab mobiilsideoperaatorilt suurimat geograafilist kõnelevi katvust.“

Teemanti sõnul on tulemused ootuspärased, sest Elisa on kõnelevi kvaliteeti maapiirkondades arendanud süstemaatiliselt ja plaanipäraselt. „Koostöös RMK-ga oleme 2G ja 3G võrkusid viimase kolme aasta jooksul kõvasti tihendanud, püstitades uusi mobiilsidemaste ja paigaldades täiendavaid siselevi lahendusi,“ selgitas Jüri Teemant. „Lisaks on Elisa investeerinud viimase viie aasta jooksul ka 4G ehk LTE võrkudesse ja katnud pea kogu Eesti kiire mobiilse internetiga, eesmärgiga toetada meie klientide äriprotsesse.“

Mõõtmised viidi läbi Sony Xperia M4 Aqua nutitelefonidega.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias