Soome politsei hoiatab autoomanikke: hoidke autovõtmeid külmkapis

 (95)
pilt
Foto: Ilmar Saabas

Kui sinu hoovis on auto, millel on automaatsed või nn nutivõtmed, peaksid sa neid külmkapis hoidma. See on sõnum Soome politseilt, kelle sõnul on kõrgtehnoloogiat hästi tundvad kriminaalid autosüsteemidesse osavalt sisse murdma hakanud.

„See kõlab kummaliselt, aga samal ajal loogiliselt," ütleb kohalik uurija, vahendab Yle uudisteportaal.

Niinimetatud nutivõtmed kiirgavad signaali auto ukse lingile. Lukk avaneb, kui tunneb ära võtme signaali. Kriminaalide kasutuses on tehnoloogia, mis võimaldab signaali edastaja ehk võtme asukoha tuvastada ning selle signaali tugevdada ka sadade meetrite kaugusele.

Külmkappidel on aga omadus võtmesignaali blokeerida, teavad politseinikud. „Me tegelikult pole soovitanud otseselt külmkappidesse võtmeid panna, aga näiteks fooliumisse mässimine teeb ka selle töö ära," ütleb politseiametnik.

Külmkapp ei pruugi olla kõige parem mõte sel põhjusel, et mõnede võtmete patarei võib külma tõttu kahjustatud saada. Seega enne otsuse tegemist on hea mõte lugeda võtme kasutusjuhiseid.

Soomes pole nutivõtmetega seotud autovargusi veel olnud, kuid mandri-Euroopas ja USAs on see juba aina levinum vargusvorm. Lähim hiljutine juhtum leidis aset näiteks Rootsis.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias