Sotsiaalteenuse pöörane hinnatõus pöördus üleöö tasuta teenuseks

 (1)
Sotsiaalteenuse pöörane hinnatõus pöördus üleöö tasuta teenuseks
Shutterstock

Arutelu Saaremaa valla sotsiaaltranspordi hindade üle sai ootamatu pöörde. Kui esialgse kava järgi taheti abivajajatelt edaspidi küsida iga kilomeetri eest euro, siis nüüd lubatakse sootuks tasuta vedu.

Ühinemise eestvedajad on avalikkusele toonitanud, et erinevate valdade toetused on Saaremaa vallas plaanis ühtlustada kõrgeima määra alusel, kirjutab Saarte Hääl.

Ühinemiskomisjonides on läbi arutatud ka sotsiaalvaldkonna erinevate toetuste teemad. Uuest aastast on need kõik vajaduspõhised ja sotsiaaltranspordi hinnad on samuti kavas ühtlustada. Praegu küsib mõni vald oma elanikelt kilomeetri eest 20 senti ja Lääne-Saare vald euro. Vahe on selles, et näiteks Pöide valla elanikud peavad Kuressaarde ja koju tagasi sõitmiseks läbima 100–120 kilomeetrit, Lääne-Saare vald asub linna ümber ja läbimist vajavad vahemaad on palju lühemad. Näiteks Tornimäe–Kuressaare ots maksnuks 1 €/km hinnakirja järgi 100 eurot.

Seepärast hakkaski Pöide vallavanem Andres Hanso ühinemise juhtkomisjoni viimasel koosolekul, 22. augustil eurose kilomeetrihinna vastu protestima.

"Erinevates omavalitsustes on sotsiaaltranspordile kehtestatud erinevad hinnad ja seetõttu tekitas Saaremaa vallas sotsiaaltranspordile hinna kehtestamine arutelu nii sotsiaalkomisjoni liikmete hulgas kui ka juhtkomisjoni koosolekul," kommenteeris ühinemise sotsiaalkomisjoni juht Kairit Lindmäe. "Olukorra lahendamiseks olid kaalumisel mitmed erinevad võimalused ja hinnad. Praegu oleme jõudnud kokkuleppele, et sotsiaaltranspordile hinda ei kehtestata, mis tähendab, et sotsiaaltransporditeenus on sihtgrupile alates 1.01.2018 tasuta."

Saada meile vihje, foto või video!