Spetsialistid laidavad ühist pandipakendisüsteemi Lätiga: see tähendab suuri lisakulusid

 (29)
Eesti Pandipakend. Tegevjuht Kaupo Karba
Eesti Pandipakend.Foto: Karin Kaljuläte

Piirikaubandusega on kaasnenud suure hulga Läti taara jõudmise Eestisse, lahenduseks on keskkonnaminister Siim Kiisler pakkunud välja idee luua lõunanaabritega ühine pandisüsteem, mida spetsialistid peavad ebatõenäoliseks ja viimases hädas väljamõelduks, kirjutab Äripäev.

Eesti Pandipakendi OÜ tegevjuhi Kaupo Karba sõnul tuldi ideega ühisest pandipakendisüsteemist välja liiga hilja ja üks keerulisemaid takistusi on taaskasutusnormide täitmise küsimus, mis kohustab koguda turule paisatud tagatisrahaga pakenditest tagasi 85% ja kui seda ei tehta, tuleb Eestil tasuda pakendiaktsiisi.

Ühise pakendisüsteemi loomise korral on aga Lätil selle võrra keerulisem sama normi täita, kuna nende pakend liigub ära Eestisse. Lisaks ei piisaks olukorra lahendamiseks ainult riikide omavahelisest kokkuleppest, vaid vaja on Euroopa Komisjoni otsust, mis võib Karba sõnul võtta väga palju aega.

Probleem ühise süsteemi loomise puhul on ka erinevate pakendite suure mahu tuvastamine taaraautomaatides, mille jaoks on vaja kõikide võimalike toodete näidiseid ja taaraautomaatide lisaseadistamist, mis tähendab olulist aja- ja rahakulu.

Loe refereeritud artiklit pikemalt Äripäevast.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias