Sports Direct tegi tõelise fopaa ja pälvis sellega avalikkuse hukkamõistu

 (13)
Sports Direct tegi tõelise fopaa ja pälvis sellega avalikkuse hukkamõistu
Scanpix

Ühendkuningriigi Sports Directi üritas hoolimata suurtest piirangutest enda poed avatuna hoida, väites, et tegemist on olulise teenusega. Pärast tugevat kriitikat avalikkuselt ja töötajatelt pandi poed siiski kinni, vahendab The Financial Times.

Poode haldav firma teatas esmaspäeval töötajatele, et nad üritavad enda kauplusi avatuna hoida hoolimata peaminister Boris Johnsoni poolt välja kuulutatud erakorralistest meetmetest, mis nägid ette kõikide kaupluste sulgemist koroonaviiruse leviku tõkestamiseks.

Firma juhtivtöötaja Chris Wootton kirjutas töötajatele, et kuna Sports Direct müüb spordikaupu, siis on ettevõtte poodidel tähtis roll kodanike tervise hoidmisel. Samuti kirjutas juht, et poe töötajad peaksid käima võtmetähtsusega inimeste alla, kes peavad kriisi ajal kindlasti tööl edasi käima.

Sama päeva õhtul pidi Wootton enda sõnumit selgitama. Mees teatas, et poed jäävad suletuks kuni valitsus annab loa need uuesti avada. Selgitus tuli pärast töötajate ja klientide karmi kriitikat - miks riskib pood enda töötajate ja avalikkuse tervisega?

Seotud lood:

“Poodide sulgemisest keeldumine näitab, et Sports Directi jaoks on raha olulisem kui inimelu. Palun saatke Mike Ashleyle (Briti miljardär, Sport Directi omanik - toim.) ainus võimalik sõnum millest ta aru saab. Tõotage, et te ei vii mitte kunagi oma raha tema poodidesse,” kirjutas Twitteris keskkonnaaktivist George Monbiot.

Teisipäeva hommikul kinnitas minister Michael Gove BBC-le, et Sports Direct küsis tõepoolest valitsuselt, kas nad võivad oma kauplused avatuks jätta. “Me tegime neile selgeks, et see oleks vale. Firma juhtkond sai sõnumist aru”.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias