Stockmann võtab kasutusele elektrostaatilise pihustussüsteemiga desinfitseerimislahenduse

 (3)
Stockmann võtab kasutusele elektrostaatilise pihustussüsteemiga desinfitseerimislahenduse
Stockmann

Alates tänasest alustab Stockmanni kaubamaja taas tööd kõikidel korrustel ja osakondades. Tagamaks viirusevabad pinnad ja turvalise ostukeskkonna, on Stockmann alustatud koostöös puhastusteenuste pakkuja Stelliga kaubamaja desinfitseerimist innovaatilise elektrostaatilise pihustussüsteemiga, teatab ettevõte pressiteate vahendusel.

Maailmas tekkinud olukord on pannud kaubandus- ja teenindussektoris tegutsevad ettevõtted olukorda, kus tuleb leida senisest tõhusamaid lahendusi majasisese hügieeni tagamiseks. „Meie jaoks on esmatähtis Stockmanni klientide tervis ja turvatunne, mistõttu oleme koostöös oma hea partneri Stelliga leidnud elektrostaatilise pihustussüsteemiga desinfitseerimise näol lahenduse, mis ühendab endas nii terviseohutuse kui ka efektiivse puhastustehnoloogia,“ sõnas Stockmanni direktor Marge Türner.

Tegemist on Eestis alles uue, kuid mujal maailmas juba rohkem kasutust leidnud innovaatilise desinfitseerimistehnoloogiaga. Selle käigus lisatakse puhastusainele pihustamisel elektrilaeng, mis tähendab, et positiivselt laetud aine osakesed ei lange üksteise peale, vaid liiguvad negatiivse või neutraalse laenguga pinna poole. Elektrostaatilise pihustussüsteemi kasutamisel kaetakse pinnad täielikult desinfitseeriva ainega, mis hävitab seal olevad viirused, bakterid, seened ja teised mikroorganismid.

Antud meetod võimaldab desinfitseerimist läbi viia lihtsalt ja kiirelt ning võrreldes tavapäraste pritsimis- või kontaktmeetoditega on tegu tunduvalt efektiivsema lahendusega, tagades desinfitseeriva aine jõudmise ka mikropragudesse. Desinfitseerimine hakkab Stockmannis toimuma ringmeetodil iga kahe tunni tagant.

„Stockmann on hea näide kaubanduskeskusest, kus esikohale on seatud inimeste turvalisus, sest just pisidetailid on need, mis tuleb tänases olukorras luubi alla võtta. Erinevad puutepinnad kärudel, käepidemetel, teeninduslettidel, järjekorra- ja parkimisautomaatidel, taarapunktides või mujal, on just need, mille järjepideva ning targalt tasakaalustatud puhastamise ja desinfitseerimisega tagame turvalise ostukeskkonna Stockmanni klientidele,“ kinnitas Stelli ostu- ja müügidirektor Margus Välling.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias