Streigid löövad Euroopa lennugraafiku sassi. Vaata, kas see mõjutab ka sinu reisiplaane

 (7)
Jaga oma kogemusi aadressil vihje@delfi.ee!
EU riigijuhtide saabumine lennujaama
EU riigijuhtide saabumine lennujaamaFoto: Ilmar Saabas

Esmaspäeval Belgia lennuliiklust tugevalt häirinud Brussels Airlines pilootide streik jätkub kolmapäeval, kuna lennufirma töötajad ei ole jätkuvalt jõudnud ettevõtte juhtkonnaga töötasude osas kokkuleppele. Streigi tõttu ära jäänud lennud mõjutavad ligi 29 000 reisija lennuplaane. Uusi streike võib tulla ka Air France'il,

Lennureisijate kompensatsioonide eest võitleva ettevõtte Skycop juhi Marius Stonkuse sõnul näitavad viimased nädalad, et Euroopa lennundussektorit ootab ees väga keeruline suvi.

„Lennufirmade kasvavate kasumite valguses tunnevad töötajaid, et nad väärivad töötasuna senisest suuremat osa ettevõtte tulust. Streikimine on lennundustöötajate õigus ja loomulik reaktsioon olukorrale, mis on nende suhtes ebaõiglane. Samas on oluline, et streikide taustal ei unustataks ära ka reisijate õigusi,“ sõnas Skycopi esindaja.

Tema sõnul ei ole tänase regulatsiooni kohaselt lennufirmadel kohustust maksta reisijatele ettekavandatud streigi korral hilinenud või ära jäänud lennu eest moraalse kahju kompensatsiooni. Stonkuse hinnangul peab see varem või hiljem muutuma, mistõttu kogub ettevõtte allkirju vastava seadusemuudatuse ettepanekule.

„Euroopa Kohus on juba loonud pretsedendi, mille kohaselt peab lennufirma ette kavandamata streigi korral maksma reisijatele hilinenud ja tühistatud lendude eest kuni 600 euroni küündivat moraalse kahju kompensatsiooni. Meie hinnangul peaksid lennufirmad maksma kompensatsioone ka ettekavandatud streikide puhul. Lisaks lennureisijate õiguste kaitsele motiveeriks selline otsus lennufirmade juhtkondi aktiivsemalt oma töötajatega kokkuleppekohti otsima,“ sõnas Stonkus.

Seotud lood:

Vaata SIIT, kas streik mõjutab ka sinu lende. Kõik Brussels Airline'si lennud, mida seal kirjas pole, on tühistatud.

Uusi streike võib tulla ka Air France'il, sest sealne juhtkond pole ametiühingutega veel kokkuleppele jõudnud. Sel nädalal streigivad Prantsusmaa rongijuhid.

Hea lugeja! Jaga oma kogemusi tänavu streikede tõttu ära jäänud lendudega aadressil vihje@delfi.ee.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias