SuperAlko Läti juht: piiripoodidest ostetakse lisaks alkoholile üha enam tubakatooteid

 (8)
Ainazi uus Superalko kauplus
Ainazi Superalko kauplusFoto: Ago Tammik

Kange- ja lahja alkohol pole sugugi ainukesed piirikaubanduse artiklid, mida eestlased Lätis ostmas käivad. Üha suuremates kogustes ostetakse soodsama hinna tõttu ka sigarette, e-sigarettide täitevedelikke ja kuumutatavat tubakat.

„Tubakatooted on tõusnud SuperAlko Läti kauplustes tootegruppide mõttes käibenumbrilt esiviisikusse. See on tegelikult väga loogiline, et tubakasegment kasvab, sest Lätis on aktsiisid madalamad,“ sõnas SIA Aldar Latvia juhatuse liige Lauri Uibo. „Sigarettide puhul on hinnavahe ligi kümme protsenti, e-sigareti vedeliku puhul aga kohati mitmekordne.“

E-sigareti vedelik populariseerumas

Kui sigarette ostetakse üldiselt alkoholiga kaasa ja üksnes selle pärast kohale ei sõideta, siis e-vedelike puhul on märgata teistsugust käitumismustrit.

„Inimesed sõidavad spetsiaalselt selle pärast siia ja päris tihti on poodides näha, et e-vedelikke lastakse tuua kellelgi, kes on alkoholi ostma tulnud. Nad käivad siin ringi nimekiri kaasas, kus kirjas, milliseid e-vedelike ostma peab, sest nad ise ei tea neist sageli midagi,“ kirjeldas Uibo.

Seotud lood:

„Üllatava uue kategooriana lähevad väga hästi müügiks ka kuumutatava tubaka hiitsid, mida Eestis ametlikult ei müüdagi, aga millel paistab sellegipoolest päris viisakas tarbijaskond olevat. Oleme neid nüüd pea kuu aega müünud ning iga nädalaga ostetakse üha rohkem. Tundub, et Eesti tarbijate seas, kes neid varem kes teab kust hankinud, on sõna ringlema näinud,“ lisas Uibo.

Alkoholiostmine stabiilne

Alkoholisegmendis Uibo sõnul suuri muudatusi ei ole, kuid tähelepanuväärne on see, et eestlased on hakanud üha enam Eesti brändide asemel eelistama Läti omasid.

„Eestlased üldse tahavad rohkem Läti kaupa proovida. Muu hulgas ostetakse ka kala-, piima- ja lihatooteidki, mis meie valikus saadaval. Mõnevõrra oleme siin nagu Eesti-Läti kultuuriprojekt. Kui juba tullakse meile, avastatakse mitte ainult Läti kaupa, vaid naaberriiki laiemalt,“ sõnas Uibo.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias