Süsteem oli rivist väljas: Eesti pangakaartidega ei saanud tükk aega mitte kusagil maksta

 (455)
Süsteem oli rivist väljas: Eesti pangakaartidega ei saanud tükk aega mitte kusagil maksta
Foto: Priit Simson

Paljud lugejad andsid Delfile teada, et kaardimaksed ei toiminud kella 16 paiku ühegi pangakaardiga. Nets Estonia kinnitas häireid, kokku kestsid need poolteist tundi.

Kell 17.16 teatas kaardikeskus Nets Estonia, et täna ajavahemikul 15.30-17.02 oli Nets Estonias üldine rike, mille tulemusena olid häiritud nendepoolsed teenused. Nüüdseks on süsteemide töö taastatud. "Nets Estonia vabandab võimalike ebameeldivuste pärast," öeldi pressiteates. Nets Estonia juhi Raivo Tinni sõnul oli rike kaardikeskuse andmebaasis.

Probleeme oli palju. Üks lugeja tõi välja, et üritas maksta Tallinnas Mustika keskuses, ent see polnud võimalik. Sama juhtus lähedal asuvas tanklas.

Teine lugeja märkis omakorda, et üritas maksta ühes R-kioskis, ent tulutult. "Püüdes autot tankida ja külastades mitut tanklat (Paide Olerex ja Mäo Circle-K) selgus et kummaski kaardimaksed ei toimi. Inimesed seisavad nõutult käsi laiutades, sest tankla töötajad ei ole vastavasisulisi hoiatusi välja pannud ning karm tõde selgub alles sisse maksma minnes. Võimalik, et sama probleem on ka muudes tanklates," kirjeldas kolmas.

Delfiga vestles ka ühes kaupluses töötav naine, kes rääkis, et neil oli totaalne infosulg - helistades panga infonumbritel jäädi pikalt ootama, kui ka keegi saadi liini teise otsa, siis ei osatud pangatöötaja poolt probleemi põhjust selgitada. Tallinna asuva restorani New Thai juht Toomas R. Raist sõnas, et nad said alles Delfi uudise vahendusel teada, milles probleem. "Nets pani järjepidevalt kõne kinni. Kui oleks olnud rikke kohta teavitus, siis oleksime saanud kliente enne tellimuse esitamist teavitada."

Seotud lood:

Pereema: kas peame täna kuuse all magama?

Eesti kaartidega ei saa saanud maksteid teha ka välismaal. Perega Itaalias viibiv naine märkis: "Oleme hetkel perega Itaalias ja saime juba tunda seda, kui makse läbi ei lähe. Peame täna kuuse all magama ja kiirteel ka sõita ei saa, kuna maksta pole võimalik. Ei ole sularaha, kuna rõhutatakse, et maksa kaardiga." Hispaanias puhkav lugeja, aga ütles: "Äärmiselt ebameeldiv olukord. Vabandus ei ole piisav, kui lihtsalt su puhkuse päev ära rikutakse ja midagi teha ei saa. Ilmselt tuleb edaspidi hakata sularaha ümbrikut kogu aeg igaks juhuks kaasas kandma, kui meil kellelgi jälle kuskil tehniline rike on või muidu kinni kiilub."

Sularahaautomaatide juures olid pikad järjekorrad. Delfile viidati, et ka kõikidest automaatidest ei saanud raha välja võtta. "Haapsalus ei tööta kaardimaksed. Teenindajad saadavad kliendid sularaha automaadist võtma, kuid kliendid tulevad nördinult tagasi ja ütlevad, et ka sularaha ei saa välja võtta," kirjeldas lugeja kella 17 paiku.

Lugejad, oli teilgi probleeme? Kirjutage vihje@delfi.ee.

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias