Suur ostujuhend: kaubad, mille soetamiseks on just september kõige parem aeg

 (16)
Suur ostujuhend: kaubad, mille soetamiseks on just september kõige parem aeg
Foto: Vida Press

Septembris, mil suvi selja taha jääb, hakkavad poed mitmeid kaupu alla hindama. Näiteks soovitab Ameerika tarbijauudiste ajakiri Consumer Reports praeguseks ajastada muruniidukite ja -traktorite ostu. Kui oled aga suuteline juba lumisele talvele mõtlema, on õige aeg ka lumepuhuri soetamiseks.

Uue kooliaasta algusega on hea aeg ka arvutite ja printerite ostuks ning ka teiste väiksemate digitaalsete seadmete jaoks nagu digitaalsed kaamerad ja juhtmevabad kõlarid, vahendab Consumer Reports.

Peamiseks põhjuseks, miks need tooted alla hinnatakse (ja miks üleüldse suured allahindlused aset leiavad), on mõistagi see, et nende hooaeg on lõppenud.

Kui sa just neid kaupu otsid, siis peaksid kõrva taha panema mõningad soovitused, mis võivad tulla kasuks parima hinna leidmisel.

Digitaalsed kaamerad

Olenemata sellest, kas otsid täiesti tavalist digitaalset kaamerat või mudelit edasijõudnule (vahetatavate objektiividega), on praegu parim aeg nende soetamiseks. Arengud digitaalses maailmas on kaamerad aina väiksemaks muutnud ning tõeliselt hea kaamera võid leida isegi vaid 100 euro kanti jääva hinnaga.

Soovitused: Tee natuke kodutööd. Digitaalse kaamera ostmine võib olla natuke segadusttekitav. Müügil on sadu erinevat tüüpi kaameraid (nii veebipoodides kui ka tavalistes kaubanduskeskuse poodides), mille hinnad on seinast seina. Mõned kaamerad on nii pisikesed, et mahuvad ka särgitaskusse. Teised aga suured ja võivad kaaluda palju. Mõnesid on lihtne kasutada, teised vajavad süvenemist ja praktikat.

Seotud lood:

Ära lähtu kaameraostul vaid megapikslitest. Unusta need. See number ütleb sulle vaid seda, kui hea resolutsiooniga fotosid sa saad. Enamikel uutel kaameratel on piisavalt megapiksleid, et head pilti teha. Piisab vähemalt 16 megapikslist, et teha plakatisuuruseid väljatrükke. Võrdle hoopis sensori suurust. Tegemist on kiibiga, mis jäädvustab fotosid. Kui sinu huviorbiidis on mitu kaamerat, siis vali just nende hulgast, millisel on kõige suurem sensor. Suured sensorid jäävad vahemikku kaks ja pool sentimeetrit ning 35 mm.

Printerid

Kui sul on tarvis vaid dokumente ja fotosid printida, siis piisab sulle tavalisest tindiprinterist ning nende allahindlusi leiad septembri jooksul igalt poolt. Kui sul on aga vaja ka paljundamise, faksi ja skaneerimise võimalust, siis peaksid vaatama nn kõik ühes printeri poole.

Soovitused: Kui sa ei prindi fotosid, piisab must-valgest laserprinterist. Nii säästad raha ja leiad tõenäoliselt kõikide pakkumiste hulgast ka soodsama hinna- ja kvaliteedisuhtega mudeli üles. Hea laserprinteri võib saada odavamalt kui 80 euroga. Kui on allahindlus, võid leida väga hea laserprinteri ka alla 50 euro eest.

Tindiprinterite puhul on tähtis jälgida seda, kui kauaks jagub tindist, kui palju tootja tindikassettide eest raha küsib - mida kallimad need on, seda kallimaks läheb sulle sellise printeri ülalpidamine.

Muruniidukid ja -traktorid

Kõige odavama muruniiduki võid sa saada põhimõtteliselt printerihinnaga. Kui on allahindlused, võivad hinnad langeda mitmes kohas 50 euro kantigi. Murutraktori võib aga kätte saada 1400 euroga. Hind aga pole alati kvaliteedipant.

Soovitused: Ära maksa rohkema võimsuse eest, kui sul tarvis on. Võib olla üsna suur kiusatus osta kallim mudel kõikidele „kellade ja viledega", aga kui sul pole just väga suurt aeda, pole sul tõenäoliselt tarvis rohkem kui kõige tavalisemat lükatavat muruniidukit. Tavaline kütuse või elektriga töötav lükatav muruniiduk või isegi mootorita pöörleva teraga niiduk on rohkem kui küll. Suuremate muruplatside puhul võid aga tõepoolest murutraktorite suunas vaatama hakata. Arvesta seda, et ka niidukid vajavad hooldust. Sageli ei pea sa soetama uut lõikurit või tera - piisab vana teritamisest kord hooaja jooksul.

Rüperaalid ja lauaarvutid

Sülearvuti on parim valik tudengitele (aga ka gümnasistidele), et teha tundides-loengutes märkmeid. Lauaarvuti see-eest maksab vähem. Kaalu hoolikalt - kumb on praktilisem. Oluliselt võimsama lauaarvuti võid saada vähemvõimsama sülearvuti hinnaga.

Tudengite puhul on oluline ka sülearvuti kaal. Mõned rüperaalid on märksa raskemad kui teised. Jälgi ka mudelite ergonoomikat - näiteks mõned arvutid võivad olla väga kompaktsed ja pisikesed, aga kui sul pole nende väiksuse tõttu nendega mugav tööd teha (klaviatuuril teksti sisestada), siis ei pruugi need sinu jaoks kõige mõistlikum valik olla.

Tudengid peaksid kindlasti jälgima seda, kui kaua peab vastu sülearvuti aku. Veendu, et arvutil oleks ka piisavalt mälu, et sa ei peaks juurde maksma hilisemate lisamiste eest. Kuigi 8 gigabaiti (GB) peetakse tavalise töö jaoks normiks (tavaline töö tähendab mitte rohkem kui meeletut rööprähklemist ja videotöötlemist), siis tegelikult on ka 4 GB tudengi konspekteerimiseks kasutatava arvuti mälumahuks rohkem kui küll.

Lumepuhurid

Lumepuhurite hinnad püsivad madalal veel ka septembris, kuid siit edasi hakkavad hinnad kasvama. Kui taevast maha sadav valge ja külm ollus ei tekita sinus just kuigi sooju tundeid, peaksid lumepuhuri otsingutega alustama, et olla talve tulekuks „relvastatud".

Lumepuhurite hinnad algavad paarisajast eurost ning võivad tõusta kuni tuhandeni.

Soovitused: Nagu niidukitegi puhul, vaata puhurite suurust ja võimsust. Väiksemaid masinaid on lihtsam käsitleda - kui sul on väike aed, pole sul väga võimast masinat tarvis. Kui on aga vahelduv maastik või langev sissesõidutee garaaži ning elad sisemaal, kus on rohkem võimalust rohkeks lumeks, peaksid kaaluma suurema puhuri ostuks.

Puud, hekitaimed, põõsad, lilled ja muud taimed

September on hea aeg oma aeda midagi juurde istutada. Mõni puu, põõsas või püsilill - need kõik hakkavad oma hindu langetama.

Soovitused: Küsi kindlasti poest asjatundlikke soovitusi istutamisaja kohta. Kuni esimeste öökülmadeni on praegu veel aega istutada, et taimed saaksid juurduda ning et nad kevadel kenasti taas tärgata saaksid.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias